
В рамках держпрограми розмінування у квітні від мін було очищено майже 300 га с/г земель
17 часов назад 0
У квітні фермери, що долучилися до державної програми компенсацій розмінування земель сільгосппризначення отримали у використання понад 295 га очищених угідь. Про це повідомили у Мінекономіки.
Усього із початку програми оператори протимінної діяльності (ПМД) провели роботи та повернули фермерам у використання майже 1400 га земель, звільнених від мін та снарядів, що не вибухнули.
«Робота з посилення спроможностей у сфері протимінної діяльності, яку ми проводили останні роки спільно з партнерами дає результат. Сьогодні маємо 87 сертифікованих операторів, понад 250 одиниць техніки для розмінування. Це дає можливість активно працювати над розмінуванням сільгоспземель за програмою компенсації. У квітні ми запустили інформаційно-роз’яснювальну кампанію, яка допоможе фермерам, що потребують очищення своїх земель, долучитися до участі в програмі», — зазначив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.
Нагадаємо, цього року на компенсацію розмінування земель сільгосппризначення в Держбюджеті закладено 3 млрд грн.
Також в Україні сертифікували вітчизняний дистанційний комплекс гуманітарного розмінування ГАРТ 5100.
Це перший важкий дистанційний комплекс розмінування виробництва української інженерної компанії XTI Engineering, який пройшов процедуру державної сертифікації та вже готується до серійного виробництва.
Машина призначена для знешкодження різних типів мін та інших вибухонебезпечних предметів шляхом детонування й руйнування молотками ланцюгового агрегата або фрезою.
Це повністю вітчизняні розробка й виробництво. Всі етапи виготовлення здійснюються в Україні, що спрощує логістику, забезпечує швидке постачання, технічне обслуговування та ремонт.
Машина керується дистанційно на відстані до 600 м, що забезпечує безпеку оператора. За умови встановлення ретранслятора безпечну відстань можна збільшити до понад 1 км. Комплекс оснащений системою камер із широким кутом огляду.
Робоча швидкість машини — 1,5 км за годину. За один світловий день вона здатна розмінувати понад 2 га забруднених вибухонебезпечними предметами територій. При цьому глибина розмінування становить 300 мм. Змінне обладнання дозволяє адаптувати роботу під різні типи ґрунтів.
- Краматорський завод розробив дистанційну машину для розмінування
- За програмою компенсацій розміновано першу тисячу гектарів сільгоспземель
- Україна з початку повномасштабної війни втратила понад 20% сільгоспземель
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р.