Український бізнес не поспішає купувати землю: за 3 місяці продано 1283 га
8 месяцев назад 0
З відкриттям ринку землі для юросіб, попри очікування бізнес почав не купувати, а навпаки — продавати землю. За майже 3 місяці з відкриття ринку землі для бізнесу компанії продали щонайменше 1283 га. Про це свідчать дані Опендатабот.
Згідно з даними Державного земельного кадастру, від початку 2024 року щонайменше 342 земельні ділянки були продані. За цей період 12 компаній продали свої ділянки та вибули з системи земельного моніторингу, адже наразі їх земельні володіння менш як 100 га.
Наразі ДЗК відстежує 271 українську компанію, яка має у своїй власності землі понад 100 гектарів.
Найбільшою кількістю землі в Україні володіють:
- Агрофірма «Світанок» — понад 5 тис. га;
- Дружківське рудоуправління — 3,3 тис. га;
- «Землетрейд» — 3 тис. га.
В Опендатабот зазначили, що «Землетрейд» за неповні три місяці продав майже 160 га своєї землі. Проте найбільшу кількість землі за цей час продала компанія «А.Т.К.» — 284 га.
На думку голови Центру аналізу політики «Зміст» Елліна Юрченко, робити висновки стосовно ефективності функціонування ринку землі для юридичних осіб ще зарано. Вона вважає, що перші результати можна побачити лише через 6-12 місяців після відкриття ринку.
«Юридичні особи ще до відкриття ринку землі для них могли придбати землю — тобто їх бенефіціари могли це зробити. Адже у громадян України була можливість купувати до 100 га, а з 1 січня 2024 року ліміт збільшився до 10 тисяч гектар. Тобто, можливо, компанії таким чином оптимізують свою кількість власників землі і далі продовжують купувати землю на фізичних осіб — громадян України», — пояснила Елліна Юрченко.
Читати за темою:
- Експерт озвучив прогнози щодо зростання ціни на землю у 2024 році
- Законопроєкт про консолідацію сільгоспземель усуне ряд недоліків у землеволодінні
- Юрособи готові платити вищу ціну за сільськогосподарські землі — KSE Агроцентр
- Які сільгоспземлі можна орендувати без аукціону — пояснення