За останню добу шахраї ошукали жителів Херсонщини на понад 95000 гривень

1 месяц назад 0

Жителі Херсонської області продовжують потрапляти на гачок шахраїв під час покупок товарів онлайн, оформлення грошової допомоги та спілкування з псевдобанківскими працівниками. Поліція радить громадянам бути завжди пильними, аби не втратити свої гроші.

Про це повідомляє пресслужба поліції Херсонської області.

Жертвою інтернет-шахраїв стала жителька обласного центру. Жінка на одному з сайтів знайшла гарне оголошення про продаж зарядної станції. Списалася з продавцем та перерахувала йому 30000 гривень предоплати за товар. Після чого зловмисник перестав виходи на зв’язок, заявницю заблокував та товар так і не надіслав.

Аналогічною жертвою шахраїв стала мешканка Великої Олександрівки, яка втратила 10000 гривень під час купівлі дрів у соціальній мережі.
Звертаємо увагу: щоб не стати жертвою подібних схем шахрайства під час купівлі товарів, радимо не перераховувати гроші наперед, а обирати завжди післясплату. Так ви маєте можливість перевірити товар на справність. Не можна довіряти занадто низьким цінам, а слід обов’язково спочатку порівняти вартість з іншими сайтами. Також читайте відгуки про цього продавця на інших ресурсах.

Житель Херсона втратив 35000 гривень під час оформлення нібито державної допомоги. Чоловіку зателефонувала невідома особа, запропонувала оформити грошову допомогу в розмірі 1000 гривень. Для цього необхідно було назвати код, який надійшов йому на телефон. Після цих дій із картки заявника зникли всі заощадження.

Жертвою «банківських шахраїв» стала мешканка Бериславського району. Жінці зателефонував невідомий, представився працівником служби безпеки банку і під приводом недопущення шахрайських дій на банківських рахунках дізнався всі реквізити картки заявниці. Після чого з рахунку останньої зникло 20000 гривень.

Щоб не стати жертвою шахраїв, завжди перевіряйте інформацію про соціальні виплати через офіційні джерела. Якщо вам надійшло повідомлення чи лист про можливість отримати матеріальну допомогу, враховуйте, що офіційні канали не будуть запитувати ваші особисті дані через дзвінки чи повідомлення у месенджерах. А перехід за вказаним у такому повідомленні посиланням скоріше за все гарантуватиме втрату грошей.

Якщо вам телефонують нібито з банку і повідомляють про проблеми з рахунком, шахрайські дії з карткою, про стороннє втручання у ваш особистий кабінет, одразу кладіть слухавку і самі звертайтесь до банку за номером, що зазначений на звороті вашої платіжної картки. Не розголошуйте нікому дані своїх банківських карток: пін-коду, СVV-коду, строку дії карти, паролі з SMS-повідомлень. Запам’ятайте: якщо вам телефонує нібито банківський працівник із такими питаннями – це шахрай!

За усіма фактами слідчі розпочали провадження за ст. 190 "Шахрайство" Кримінального кодексу України.