
6 років позбавлення волі – засуджено жительку Херсонщини за участь у проведенні псевдореферендуму
1 день назад 0
За підтримання публічного обвинувачення прокурорів Олешківської окружної прокуратури визнано винною місцеву жительку у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Про це повідомляє пресслужба Олешківської окружної прокуратури.
Вироком суду їй призначено покарання – 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також її позбавлено права обіймати будь-які посади в органах державної влади, державного управління чи місцевого самоврядування та займатися діяльністю, пов’язаною із виборчим процесом та процесом референдуму строком на 10 років.
Доведено, що засуджена брала участь у проведенні так званого «референдуму» щодо виходу зі складу України та приєднання до рф тимчасово окупованої території Херсонської області.
З 23 по 27 вересня 2022 року жінка разом з озброєними військовослужбовцями рф обходила домівки мешканців с. Станіслав та збирала голоси, вимагаючи від них поставити потрібну відмітку в бюлетенях.
Після завершення псевдоволевиявлення вона передала бюлетені військовим рф для подальшої фальсифікації результатів так званого голосування, за що отримала «винагороду» у рублях.
До набрання вироку законної сили жінка утримуватиметься під вартою.
Досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.