Херсонський безробітний погорів на контрабанді

11 месяцев назад 0

Під виглядом одягу та настільних ігор зброю та історичні артефакти херсонець намагався контрабандою переправити до Москви. Цей любитель старовини якось натрапив у Інтернеті на спеціалізований сайт, де пропонували непогані гроші за всілякі реліквії старовини. А оскільки постійної роботи не мав, то прикинув, що це може бути непоганим джерелом доходу. Тож пішов на «барахолку» біля Центрального ринку, і закупив там десять наконечників від стріл, таку ж кількість монет-«дельфінів» з давньогрецької колонії Ольвія, штик-ніж від гвинтівки Мосіна й деталі від револьверу Наган та автомату ППШ – найвірогідніше, здобич «чорних археологів». Потім через той же Інтернет налагодив зв’язок із російським скупником антикваріату. І той охоче погодився придбати всю партію товару за півтори тисячі доларів США.

Але за вітчизняним законодавством, переміщення таких раритетів через кордон потребувало оформлення свідоцтва на право вивезення культурних цінностей, а його не було. Тож спритник просто запакував свої «трофеї з барахолки» у пінопласт, поклав до паперового ящика, й оформив як  міжнародне поштове відправлення. А в митній декларації зазначив: то одяг, взуття, комплекти шахів нардів. От тільки просто в цеху обробки пошти працівники СБУ перевірили вміст посилки до Москви. І встановили, що ніяким одягом та іграми в коробці «і не пахне». А натомість є спроба незаконного переміщення через кордон зброї та культурних цінностей.

Від «екскурсії» до виправної колонії торговця реліквіями врятувало тільки підписання угоди про визнання винуватості, в рамках якої Херсонський міський суд визначив йому покарання – чотири з половиною роки позбавлення волі із трирічним випробувальним терміном. На додачу, невдалий ґешефт обійшовся засудженому у 9 тисяч 152 гривні. Саме таку суму суд ухвалив з нього стягнути за витрати на експертизу історичних артефактів. До речі, самі артефакти також конфіскували.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.