Орендуєте житло? Укладіть договір!

6 лет назад 0

У Херсоні жінка примудрилася одну і ту ж квартиру здати чотири рази. Афера викрилась, коли усі орендарі приїхали заселятись. Жодного договору із «власницею» житла ніхто не укладав. То як убезпечити себе від аферистів?
По-перше, вимагайте в орендодавця документи права власності на житло. Ними можуть бути, наприклад, свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договір дарування, договір міни, договір купівлі-продажу або рішення суду.
По-друге, пам’ятайте: усна домовленість між орендодавцем та винаймачем квартири — це не угода. Договір найму житла має укладатися письмово.
— Якщо строк його дії до 3 років, то засвідчувати документ нотаріально можна за бажанням. Але повірте, оформлення у нотаріуса буде коштувати набагато дешевше, аніж можливі втрати від аферистів. Якщо ж строк дії договору перевищує 3 роки, то нотаріальне оформлення обов’язкове. До речі, минулого року у Херсоні нотаріуси оформили 27 договорів найму житла, а з початку 2019 року – лише 1. – розповів керівник Херсонської юстиції Костянтин Хутковський.
Орендодавець каже, що дуже поспішає, вирушає у відрядження, тому часу на угоду він не має, а от коли повернеться — тоді й підпишете документ? Краще не ризикувати, а пошукати інше житло.
Уважно читайте договір, який підписуєте! Там обов’язково має бути вказаний предмет договору, плата за користування майном, строк дії, права та обов’язки сторін.

— Також можна скласти акт прийому-передачі. Краще детально, наскільки це можливо, прописати, яке майно наявне в квартирі на момент винаймання житла. Інакше нечесний орендодавець може заявити, що ви в нього вкрали античні меблі, сейф із грошима чи якусь техніку. Херсонська юстиція стоїть на захисті ваших прав! – зазначив Костянтин Хутковський.

Прес-служба Головного територіального управління юстиції у Херсонській області