Організовувала навчальний процес за російськими стандартами: слідчі поліції Херсонщини повідомили колаборантці про підозру

3 месяца назад 0

Зловмисницею виявилася 52-річна жителька обласного центру. Під час окупації Херсона вона добровільно погодилася співпрацювати із незаконно встановленою у місті владою.

Про це повідомляє пресслужба поліції Херсонської області.

Влітку 2022 року фігурантка була призначена на керівну посаду в один із незаконно створених окупантами вищих навчальних закладів.

Після цього вона організовувала освітній процес в університеті за стандартами рф. Нині їй заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності. 

Як повідомив заступник начальника слідчого управління поліції Херсонщини Чермен Тускаєв, причетність херсонки до вчинення злочину проти основ національної безпеки України встановили працівники обласного управління стратегічних розслідувань. Зокрема оперативники з’ясували, що 52-річна жінка добровільно погодилася працювати в незаконно утвореному окупантами вищому навчальному закладі.

На початку серпня 2022 року її призначили на посаду так званого «першого проректора» «державної бюджетної освітньої установи вищої освіти херсонської області «херсонський аграрний університет».

Під час проведення слідчо-розшукових заходів, у тому числі із залученням аналітиків обласного главку поліції, правоохоронці встановили, що псевдокерівниця одразу почала впроваджувати в «університеті» стандарти освіти російської федерації. Для цього фігурантка першочергово увійшла до складу приймальної комісії й на першому її засіданні за ініціативи «першого проректора» були затверджені «правила прийому на навчання у херсонський аграрний університет у 2022 році», ідентичні правилам держави-агресора рф.

У подальшому у складі приймальної комісії фігурантка організовувала та здійснювала прийом документів у абітурієнтів для вступу в «університет».

Також жінка здійснювала підбір науково-педагогічного персоналу, розробку та затвердження планів навчальних робіт та основних освітніх програм, якими повністю виключались вимоги, визначені державними стандартами освіти України.

Крім цього, вона забезпечила здійснення освітнього процесу російською мовою та особисто викладала мовою окупантів навчальну дисципліну «технології переробки молока та молочної продукції». А задля покращення особистого володіння мовою «перший проректор» ще до початку навчального року пройшла курси підвищення кваліфікації з курсу «русскій язик і культура рєчі прєподаватєля», про що отримала відповідне свідоцтво.

Перед деокупацією Херсона фігурантка втекла на лівобережжя. Її протиправні дії слідчі за процесуального керівництва обласної прокуратури кваліфікували за ч. 3 ст. 111-1 «Колабораційна діяльність» Кримінального кодексу України.

Під час проведення санкціонованого обшуку за місцем проживання зловмисниці правоохоронці виявили докази, що підтверджують її причетність до злочину проти основ національної безпеки України. Наразі їй заочно повідомлено про підозру.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді виправних робіт на строк до двох років або арешту на строк до шести місяців, або позбавлення волі на строк до трьох років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’яти років. Досудове розслідування триває.