Росіяни влаштовують змагання з тортур українських полонених: “Вигадують цікавіше знущання“
4 месяца назад 0
Окупанти вчинили в Україні величезну кількість воєнних злочинів, які мають масовий характер. Вони беруть у полон як військових, так і цивільних, утримання яких зазвичай супроводжується катуваннями. Причому росіяни влаштовують змагання з тортур, вигадуючи нові способи знущань.
Про це повідомила заступниця начальника департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу генерального прокурора України Ірина Діденко.
Вона вважає, що родичам полонених українців не варто замовчувати ситуацію. І розголос не має нашкодити постраждалим, оскільки їхнє становище погіршити складно.
"Там діє система катування. Нам один хлопець засвідчував, що росіяни придумували різні методи знущань: наприклад, вимагали множити числа. Неправильно сказав – тебе б'ють. У них відбуваються якісь "змагання" із тортур: де вигадають цікавіше знущання. Існують спеціальні місця у закладах утримання, відведені під тортури. Нам важко таке уявити, але для них це норма" , — пояснила посадовиця.
За словами Діденко, українці у полоні зазвичай абсолютно ізольовані. Вони перебувають у повній інформаційній "бульбашці", росіяни брешуть їм про встановлений триколор у Києві. Люди змушені виживати в умовах обмежень та дезінформації.
У звітах міжнародних організацій говорять про відсутність доступу та прямо підтверджують факти катування утримуваних. Це фіксується на тлі тому, як Україна поводиться з російськими військовополоненими.
Ірина Діденко вважає, що ля прискорення звільнення цивільних полонених потрібно тиснути на РФ всіма можливими способами. Кожна країна повинна засудити злочини, вжити заходів для поліпшення становища полонених та сприяти їхньому звільненню.
Єдиним дієвим механізмом повернення незаконно ув'язнених – це задіяння третьої сторони, а саме держави-"покровителя", яка забезпечила б звільнення українців. Їх позбавляють волі саме через українську позицію. Людей брали у полон за татуювання, книжки, прапори – все, що пов'язано із українською ідентичністю.
"Це явні ознаки геноциду. І тут, з одного боку, це злочин, який найскладніше довести, з іншого – найважче злодіяння у світі. І ми працюємо над тим, щоб його довести" , — наголосила Діденко.
Уже зафіксовано понад 130 тисяч кримінальних правопорушень. Правоохоронці намагаються зробити так, щоб у кожного потерпілого був свій прокурор, до якого можна звернутися як до захисника.