
Ще двох колаборантів засудили за проведення окупаційного референдуму
3 недели назад 0
52-річний Володимир Юдін, колишній староста і гауляйтер села Микільське Дар’ївської сільської громади, і нещодавно затримана Тетяна Подшивайло з Херсона у вересні 2022 року проводили для російських окупантів незаконний референдум. Херсонський міський суд визнав їх винними у колабораційній діяльності. Подшивайло отримала три з половиною роки тюрми, без конфіскації майна, а Юдін заочно – десять років тюрми з конфіскацією майна.
Про це з посиланням на вироки суду від 16 квітня та інші джерела повідомляє .
Суд встановив, що Подшивайло Тетяна Миколаївна , уродженка села Лисогірка Одеської області, добровільно погодилась проводити для російських загарбників незаконний референдум на посаді члена так званої дільничної виборчої комісії №301. Остання діяла на території захопленої школи №12 у Дніпровському районі Херсона.
В лютому 2025 року жінку затримали в Херсоні разом із донькою Ганною Подшивайло, яка теж працювала на окупантів. Донька деякий час як біженка проживала в одній з країн Євросоюзу, а мати Тетяна Подшивайло восени 2022 року втекла разом із окупантами на лівобережну Херсонщину. Згодом обидві жінки повернулися до Херсона, сподіваючись, що про них «забули».
Тетяна Подшивайло повністю визнала свою вину і отримала такий же вирок як нещодавно і її донька – три з половиною роки тюрми, без конфіскації майна, з позбавленням права протягом 10 років обіймати посади в органах влади і займатися виборчими процесами.
Інша справа розглядалася in absentia – за відсутності обвинуваченого. Мова про Юдіна Володимира Федоровича , 9 грудня 1972 р. н., уродженця і мешканця села Микільське Дар’ївської громади правобережної Херсонщини. Він у 2022 році очолив так звану дільничну виборчу комісію №430 і проводив для російських загарбників незаконний референдум, після якого втік із села.
За словами свідків, Володимир Юдін здавав російським військовим місця проживання тих, хто підтримував Україну, часто сидів із окупантами у місцевому кафе. Він же був ініціатором призначення його гауляйтером села Микільське, організовував святкування дня російського прапору.
Суд заочно визнав Юдіна винним у колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Вирок – десять років позбавлення волі з конфіскацією всього майна і позбавленням права протягом 15 років обіймати посади в органах влади та займатися виборчим процесом і процесом референдуму.
Володимир Юдін був законним старостою сіл Микільське і Понятівка. Він був єдиним посадовцем такого рівня в усій Дар’ївській громаді, який став колаборантом. Разом із ним прислужувати окупантам пішли всі співробітники цього старостату – соціальний працівник, працівник з благоустрою та інші. Всіх їх відсторонили від своїх обов’язків одразу ж, як тільки стало відомо про їхню зраду.
У Микільському виявилось чи не найбільше колаборантів у Дар’ївській громаді. На бік ворога також перейшли Оксана Кривенкова, директорка ліцею і Лариса Лаврова, директорка Микільського закладу дошкільної освіти «Джерельце».