У Херсоні зафіксували 30 випадків перевищення шкідливих речовин у повітрі
6 дней назад 0
Лабораторія Херсонського центру гідрометеорології впродовж травня 2026 року відібрала й проаналізувала 972 проби повітря.
Про це йдеться на сторінці центру.
Зазначається, що досліджували вміст восьми домішок — пилу, діоксиду сірки, сульфатів, оксиду вуглецю, діоксиду та оксиду азоту, фенолу й формальдегіду.
Найбільші перевищення стосувалися:
- діоксиду азоту — у 18 випадках, рівень був у 1,5–4 рази вищий за норму;
- фенолу — у 12 випадках, у 1,2–2 рази вище за норму;
- оксиду азоту — в окремі дні до двох разів вище за допустимий рівень.
Загалом у травні зафіксували 30 випадків перевищення гранично допустимих концентрацій.
Фахівці пов’язують підвищення рівня забруднення напряму з активними бойовими діями в регіоні.
- За даними дослідження Центральної геофізичної обсерваторії, у Херсоні зафіксували один із найвищих рівнів забруднення атмосфери в Україні за перше півріччя 2025 року через значне перевищення небезпечних речовин.
