У Херсоні зафіксували 30 випадків перевищення шкідливих речовин у повітрі

6 дней назад 0

Лабораторія Херсонського центру гідрометеорології впродовж травня 2026 року відібрала й проаналізувала 972 проби повітря. 

Про це йдеться на сторінці центру.

Зазначається, що досліджували вміст восьми домішок — пилу, діоксиду сірки, сульфатів, оксиду вуглецю, діоксиду та оксиду азоту, фенолу й формальдегіду.

Найбільші перевищення стосувалися:

  • діоксиду азоту — у 18 випадках, рівень був у 1,5–4 рази вищий за норму;
  • фенолу — у 12 випадках, у 1,2–2 рази вище за норму;
  • оксиду азоту — в окремі дні до двох разів вище за допустимий рівень.

Загалом у травні зафіксували 30 випадків перевищення гранично допустимих концентрацій.

Фахівці пов’язують підвищення рівня забруднення напряму з активними бойовими діями в регіоні.

  • За даними дослідження Центральної геофізичної обсерваторії, у Херсоні зафіксували один із найвищих рівнів забруднення атмосфери в Україні за перше півріччя 2025 року через значне перевищення небезпечних речовин.