Депутати гуманітарної комісії вивчили проблеми бібліотеки імені Олеся Гончара
5 лет назад 0
9 жовтня відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань міжнаціональних відносин, культури, науки, освіти, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, курортно-туристичної діяльності.
Відсьогодні члени депутатської комісії вирішили впровадити в свою роботу нову систему, згідно якої кожного засідання відвідувати по одному обласному комунальному закладу, аби на власні очі побачити стан закладу та його реальні потреби.
«Не керівництво закладу має нам диктувати скільки коштів і на що виділяти з обласного бюджету, а ми маємо скеровувати керівництво працювати в необхідному напрямку, бачити його роботу та закладу в цілому», – зазначила голова комісії Галина Гондарева.
Тож, ноу-хау стартувало з Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара – культурного та духовного центру Херсонщини.
Депутатів ознайомили з матеріально-технічною базою закладу. Зокрема, з новим інформаційним терміналом, який має на меті забезпечити ефективну комунікацію між владою та населенням, спростити систему доступу до інформації та процедуру звернення до органів місцевого самоврядування. Інформаційний термінал надає доступ до найбільш запитуваних сервісів та послуг установ Херсона, які зараз розпорошені по різних ресурсах в мережі Інтернет, а також виконує консультативно-інформаційну функцію. Галина Гондарева особисто протестувала роботу терміналу, меню якого включає декілька розділів: «Довідник містянина», «Записатися на прийом», «Звернення до органів влади», «Мій депутат», «Мій дільничий», «Сервіси ОМС», «Новини громади», «Інформація про права», «Туристичний путівник» тощо.
У свою чергу, Галина Толубець випробувала сучасні девайси творчого майданчика Maker Space, до якого входять: інфрачервоний медичний термометр TM-65Е, конструктор Lego Mindstorms EV3, електрична швейна машинка Janome Decor, 3D-ручка, барометр-анероїд мембранний метеорологічний, мультиметр Mastech MS8238, плотер Silhouette Cameo 3, ігрова приставка PlayStation 4 Pro, мікроскоп Levenhuk DTX 500 LCD з вбудованим ЖК-дисплеєм.
Також депутати познайомилися з роботою відділу для людей з обмеженими можливостями, де є література для незрячих шрифтом Брайля і спеціальна апаратура для слабочуючих; відділу видань іноземними мовами, відділу документів з медичних наук, відділу рідкісних та цінних видань.
За словами директора Надії Коротун, сьогодні бібліотека це не лише читальна зала. Це платформа для впровадження цілого спектру різноманітних проєктів і не лише літературних. На базі Гончарівки проходять фестивалі візуальної культури, працює інклюзивний театр, рукодільні гуртки тощо. Керівництво закладу активно співпрацює з меценатами та ініціює участь в грантах, зокрема творчий майданчик Maker Space, вартістю 5 тисяч доларів, заклад отримав в рамках американського гранту.
Попри таку модернізацію заклад має цілий ряд проблем: старі вікна, дірявий дах тощо. Зважаючи на це, депутати підтримали прохання керівника стосовно виділення коштів на перекриття даху та заміну віконних блоків, в першу чергу у відділі рідкісних та цінних видань, а також на ліквідацію порушень в системі пожежної сигналізації.