Кондалов, Мелконян, ТОВ “Вітана” – від прокуратури вимагають розслідування резонансних справ
5 лет назад 0
Резонансні злочини спонукали херсонців вийти на протест. Під стінами обласної прокуратури учасники пікету вимагали прозорого і чесного розслідування одразу кількох гучних справ, а також справедливих покарань для винних.
На акцію протесту зібралося близько сотні людей. Серед них близькі й родичі вбитого 22-річного Олександра Кондалова, якого розшукував більше тижня весь Херсон. Тіло хлопця знайшли закопаним у передмісті. Головним підозрюваним у вбивстві є його знайомий, з яким у той вечір перебував загиблий. Молодик навіть зізнався у скоєному, проте суддя під час обрання запобіжного заходу проявив нечувану гуманність – і замість тримання під вартою, відпустив підозрюваного на час слідства під домашній арешт. Мама вбитого готова боротись за справедливий суд для її сина.
Але це не єдиний резонансний злочин, який змусив активістів вийти на протест проти свавілля судових та бездіяльності правоохоронних органів. Зокрема, вже півтора роки тягнеться справа стосовно сутички із застосуванням зброї на одній із заправних станцій міста Нова Каховка. Цей зухвалий інцидент у травні 2018-го зафіксувала камера відеоспостереження. Троє осіб влаштовують «розбірки» посеред білого дня просто в центрі міста. Бейсбольною битою орудує відомий на Херсонщині каховський фермер Генрі Мелконян. В ході сутички нападник, не задумуючись дістає зброю, та робить два постріли з травматичного пістолету. Поліція порушила кримінальну справу, проте її «спускають на гальма» – зазначає учасник акції протесту Кирило Стремоусов, який провів власне журналістське розслідування цієї історії.
Активіст переконує – херсонські прокурори блокують хід ще однієї гучної кримінальної справи. Фірма «Вітана» у розпал посівної кампанії пропонувала аграріям дизпаливо по привабливій ціні, на що й купились власники фермерських господарств. Заплативши гроші, паливо вони так і не отримали. Нафтотрейдер ошукав з десяток сільгосппідприємств на 22 мільйони гривень.
Не покривати злочинців і вбивць – скандували учасники акції. До протестувальників з посадовців так ніхто і не вийшов. Тож активісти запалили фаєри та закидали ними будівлю прокуратури, побили вікна і двері, вимагаючи зустрічі з керівником Віталієм Тригубенко.
Врешті-решт очільник обласної прокуратури виходить до людей і запрошує всіх до актової зали. Спілкування швидко переростає в перепалку. Учасники акції протесту з портретами загиблих у руках висувають звинувачення, що резонансні вбивства не розслідуються належним чином. Зокрема, переконані – у справі загиблого Олександра Кондалова слідчі не надали достатню кількість доводів, аби підозрюваного взяли під варту. А от у прокуратурі запевняють, що роблять все можливе для покарання винного і вже підготували апеляційний позов до суду.
Чи зійде з рук Фермеру Мелконяну стрілянина на АЗС? У прокуратурі натякають – справу нібито гальмують слідчі Нацполіції. Наразі досудове розслідування доручене Бериславському відділу поліції, а от чи дійде до суду – питання. Підозру стрілку досі не оголосили.
Аферу з дизпаливом для аграріїв коментує сам прокурор, якого звинувачують у «кришуванні» шахрайських схем.
По завершенню зустрічі активісти домовились сформувати робочу групу, і вже за тиждень зустрітись з представниками прокуратури, аби бути поінформованими ходом слідства та не дати спустити “на гальма” усі гучні справи.