Мінімум 180 тисяч мешканців Херсонщини потребуватимуть лікування постковідного синдрому, – лікар
3 года назад 0
Таким прогнозом поділився головний державний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич. На його думку, постковідний синдром стане найближчим часом одним із найсерйозніших викликів для нашої медицини.
Як пише головний державний санітарний лікар Херсонщини, загалом по Україні кількість людей, які потребуватимуть серйозної реабілітації після перенесеного COVID-19 може сягнути восьми мільйонів людей. У Херсонській області – до 250 тисяч.
За словами Ромаскевича, лікарям доведеться боротися з мультисистемним комплексом наслідків хвороби.
"Когда видишь динамику происходящих процессов на полгода-год вперед, понимаешь что не все правильно воспримут, знаю что будут критиковать, знаю что обязательно обгадят, конечно знаю, но абсолютно уверен в том, что уже сейчас, а лучше бы ещё вчера необходимо СРОЧНО разрабатывать и начинать использовать реабилитационные технологии лечения постковидного синдрома! Почему?
Потому что — оценочное количество людей которые потребуют такой реабилитации в Украине составит 7-8 миллионов человек, в Херсонской области 180-250 тысяч!
Потому что — влияние COVID-19 на организм человека настолько многогранно и вызывает такой мульти системный комплекс последствий который игнорировать невозможно и опасно.
Каковы же основные составляющие этого синдрома? Учитывая разноплановую аудиторию Фейсбука писать буду на доступном не только специалистам сленге. О сущности последствий вызванных перенесенным COVID-19 завтра в 6 утра, послезавтра о реабилитации. Доброе утро Херсонщина!"
У коментарях користувачі соцмрежі, яким вже поставили діагноз "постковідний синдром" пишуть, що зараз сімейні лікарі не в змозі призначити адекватне лікування цієї патології. Також зазначають, що у лікарнях кажуть про те, що Національна служба здоров’я України (НСЗУ) поки що не включила лікування постковідного синдрому у пакет медичних послуг, за які лікарні отримують гроші від НСЗУ.