Понад 1400 демобілізованих учасників АТО отримали послуги служби зайнятості в області
7 лет назад 0
У роботі з демобілізованими військовослужбовцями, які перебуають на обліку у обласній служби зайнятості, забезпечене швидке реагування на потреби цієї категорії громадян, використовується напрацювання з соціальними партнерами, громадськістю та волонтерами в цьому напрямку.
Проблема психологічної підтримки як безробітних взагалі, так і звільнених в запас військовослужбовців, зокрема учасників АТО, є викликом часу, та потребує відповідального відношення та компетентного ставлення.
За словами директора обласного центру зайнятості Євгенія Єрашова, основною формою взаємовідносин між клієнтом і центром зайнятості є індивідуальна робота, тому з військовослужбовцями, демобілізованими із зони АТО, проводяться індивідуальні профдіагностичні консультації, групові профконсультаційні та інформаційні заходи, спеціальні тренінги, спрямовані на особисту активізацію у вирішенні проблем власної зайнятості.
«Протягом минулого року понад 1400 демобілізованих військовослужбовців-учасників антитерористичної операції отримали послуги служби зайнятості в області. З метою підвищення конкурентоспроможності даної категорії безробітних та прискорення їх працевлаштування, 125 осіб проходили професійне навчання за кошти фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття», — зазначив Євгеній Єрашов.
У разі відсутності підходящої роботи для демобілізованих військовослужбовців центрами зайнятості області проводиться систематична робота щодо скерування їх до заняття підприємницькою діяльністю. Проведення спеціалізованих семінарів із запрошенням успішних підприємців та спеціалістів районних державних адміністрацій, які опікуються цими питаннями, дає змогу безробітним оволодіти знаннями, що необхідні для ведення бізнесу.
З початку 2018 року в службі зайнятості запроваджена система профілювання, шо спрямована на запобігання довготривалому безробіттю, змінені підходи до надання послуг безробітним, у тому числі демобілізованими військовослужбовцями-учасникам АТО, розширені спектри заходів взаємодії з безробітним населенням з урахуванням їх індивідуальних характеристик, мотивації та потенціалу до працевлаштування.
Застосування профілювання в роботі центрів зайнятості дозволить на початкових етапах швидко виявляти групи безробітних з високим ризиком довготривалого безробіття та надавати їм послуги, що прискорюють їх працевлаштування. Однією з таких послуг є соціальний супровід при працевлаштуванні, що здійснюється за підходом кейс-менеджменту. Індивідуальна робота за підходом кейс-менеджмент передбачає тісну взаємодію фахівця центру зайнятості з безробітною особою, під час якої відбувається оцінка ситуації, розробляється індивідуальний план роботи, надається допомога у розв’язанні особистих та соціальних проблем, що заважають працевлаштуванню, шляхом залучення інших організацій та фахівців до надання необхідних послуг. У цьому і полягає робота центрів зайнятості щодо залучення широкого кола соціальних партнерів для вирішення питання зайнятості, в тому числі і шляхом самозайнятості.
Відділ організаційно-інформаційної роботи Херсонського обласного центру зайнятості