Рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі в екосистемах
6 лет назад 0
На відкритих територіях області продовжує горіти суха трава. Шкода від спалювання сміття, листя і сухої трави надзвичайно небезпечна. Не всі мешканці області це усвідомлюють, і як наслідок — пожежно-рятувальні підрозділи все частіше залучаються до ліквідації пожеж в екосистемах. Серед причин виникнення пожеж сухої рослинності — необережне поводження з вогнем, звичайна необачність. Статистика поповнюється цифрами щодня.
У зв’язку з цим, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян відмовитися від практики спалювання опалого листя‚ сухої трави та інших рослинних залишків. Адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, а й призводить до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.
При спалюванні трави на присадибних ділянках виникає загроза перекидання вогню на житлові будинки, особливо у суху та вітряну погоду. Також, дим від вогнищ може надовго зависати у повітрі, при цьому погіршується видимість на дорогах. Викладені факти є непереборним доказом того, що спалювання рослинних решток несе численні загрози довкіллю та здоров’ю людини. Дуже часто спалення сухої трави переростає у великомасштабні пожежі. Швидкість поширення вогню під час яких надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій нагадує, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу та становлять небезпеку для життя людей.