У Херсоні людей з обмеженими можливостями та переселенців орієнтують на самозайнятість

8 лет назад 0

Для людей з обмеженими можливостями та переселенців на базі Регіонального центру з надання Безкоштовної вторинної правової допомоги (БВПД) у Херсонській області пройшов триденний тренінговий модуль проекту «Економічні можливості постраждалим від конфлікту».  

Що таке бізнес-план, як правильно зробити економічні розрахунки, правовий та фінансовий аспекти бізнесу – все це пояснювали учасникам тренери Херсонського обласного центру «Успішна жінка», який реалізує на Херсонщині проект Міжнародного благодійного фонду «Український жіночий фонд» за підтримки USAID.

Взагалі учасників проекту об´єднало бажання розпочати власний бізнес. До речі, багатьох з них знають у нашому місті. Наприклад, актора Херсонського музично-драматичного театру ім. М. Куліша Віталія Пронька, відомого виконанням головної ролі в п'єсі «Каліка з острова Інішмаан»… Або Яну Лебєдєву, яку падіння з 3-го поверху 16 років тому призвело до тяжких травм хребта, спинного мозку та черепа. Півроку пролежала вона в лікарні, потім – реабілітація. «Якщо можеш робити щось сам – роби це самостійно», — впевнена Яна. Її досягнення в спорті просто дивують: перші місця в міжнародних змаганнях зі штовхання ядра та спису в Парижі, де змагалося понад 400 спортсменів-паралімпійців з 34 країн світу. Попереду — Чемпіонат світу з легкої атлетики в Лондоні. 

Майстер спорту України міжнародного класу Максим Солянкін — переселенець з м. Торез Донецької області — прийшов на проект з великим бажанням реалізувати власні амбіції, тренуючи підлітків та популяризуючи здоровий спосіб життя. Максим 15 років займається легкою атлетикою, брав участь у Паралімпійських іграх в Пекіні. Крім легкої атлетики, Максим — чемпіон  України зі стрільби з лука. В його спортивній скарбничці – срібні та бронзові медалі Чемпіонату Європи з метання спису. 

"Моя розповідь була би не повною, якби я нічого не сказала про тих, хто об'єднав наших героїв навколо ідеї самозайнятості", — це Олена Микитась, голова Херсонського обласного центру «Успішна жінка» та менеджер проекту Анна Сердюкова. 

Переселенець з Донецька Володимир Путній на собі відчув, що таке окупація. Доля привела його в Херсон. Взяти участь у проекті спонукало велике бажання виграти ґрант та займатись улюбленою справою. До речі, наші читачі вже знають його роботи: 

P.S. Організатори проекту вдячні партнерам — Регіональному центру з надання БВПД у Херсонській області та волонтерам Міжнародної антинаркотичної асоціації м. Херсон.

Автор: Лариса Аболончикова