У заповіднику Асканія-Нова збираються «вручну» відгодовувати сотню сайгачат

6 лет назад 0

У заповіднику Асканія-Нова взялися за черговий багатообіцяючий експеримент. Тут збираються «вручну» відгодовувати аж сотню сайгачат. Для цього вже підготували три вольєри і зібрали сімох високоудійних корів та п'ятьох кіз, аби визначити, чиє молоко більше смакуватиме степовим антилопам. Як альтернативу підготували ще й морозиво, чи то пак заморожене молозиво. Якщо експеримент виявиться вдалим, і сайгачата звикнуть до людей, вже за чотири місяці їх можуть продавати до національних парків, зоопарків та приватних розплідників як в Україні, так і за її межами.

 

«Сайгаки – тварини «реактивні», і за умов напіввільного утримання від людей швидко тікають. Їх можна розглядати тільки здаля. А якщо маленьких сайгачат вдасться привчити до близької присутності людини, таке сусідство для екскурсантів, надто дітей, буде значно цікавішим. Відповідно, в національному парку із сайгаками додасться відвідувачів», – переконаний директор заповідника Віктор Гавриленко.

Приручення та реалізація потомства сайгаків жодної шкоди їхньому стаду в Асканїї-Нова не завдасть, запевняють науковці. Адже в заповіднику зараз близько п'ятисот степових антилоп, і такої кількості цілком достатньо, аби не допускати близькоспорідненого схрещування та виродження.

Якщо їх буде більше, зросте і навантаження на ділянку цілинного степу, площа якої обмежена – її просто витопчуть, а рослинність не встигатиме відновлюватися. Тож реалізація тварин за межі природного резервату дозволить і навантаження зменшити, і більше грошей заробити.

А витрачають їх на тих самих тварин — купують для них корми, ветеринарні препарати, пальне для тракторів та автоцистерни, які використовують для боротьби із степовими пожежами.

Голос України