ЗНО: висока явка та демографічний спад
8 лет назад 0
Цьогорічний перебіг тестування на Херсонщині має свої особливості. Так, у порівнянні з минулим роком, коли в ЗНО взяли участь 8 тисяч осіб, у нинішньому — на тисячу менше. Позначилися демографічний спад, який триватиме ще щонайменше 3 роки, та надана можливість використовувати для вступу сертифікати минулого року. Якщо торік на Херсонщині працювало 44 пункти тестування (вони розміщувалися практично в кожному райцентрі), то нинішнього — лише 29 (у великих містах та деяких райцентрах). Це суттєво полегшувало організаційний бік облаштування пунктів, однак неймовірно ускладнювало процес підвезення учасників. На пунктах працювали 2 тисячі осіб персоналу.
Цей рік став рекордним за високою явкою — на тестування з’явилися понад 90% зареєстрованих учасників. Ймовірно через те, що вперше державна підсумкова атестація (ДПА) для випускників загальноосвітніх шкіл з трьох предметів — української мови (обов’язково), математики та історії України (за вибором) проводилася у формі ЗНО, зазначив під час прес-конференції директор Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти Максим Кирпенко . За його словами, 70% тестувальників з обов’язкових обрали для складання історію України. Серед найбільш популярних були й біологія та англійська мова. Першу обрали понад 3 тисячі учасників ЗНО, другу — понад 2 тисячі.
Безпеку на кожному пункті забезпечували представники управління поліції охорони (109 співробітників поліції), а от контроль за використанням засобів зв’язку, зчитування та збереження інформації був вибірковим. Виявлено 17 осіб, котрі порушили встановлені правила та були видалені з аудиторій, з них 16 мали при собі засоби мобільного зв’язку та інші технічні пристрої, 1 порушник — паперові шпаргалки.
Громадське спостереження за перебігом ЗНО було організоване Громадською мережею ОПОРА , зазначила координатор моніторингу ЗНО-2017 в нашій області Оксана Сахно. З її слів, спостереження відбувалося на 13 пунктах тестування з більшості предметів. Цьогоріч спостерігачі ОПОРИ фіксували тенденцію до зменшення випадків запізнень учасників або відсутності у них відповідних документів, що свідчить про високий рівень їх поінформованості. Під час проведення тестувань здійснювався контроль за дотриманням процедур та правил.
Учасники, які з поважних причин не змогли взяти участь у основній сесії ЗНО, будуть його проходити під час додаткової сесії, яка відбуватиметься з 3 по 12 липня. На неї в області зареєстровано близько 180 осіб.
За підсумками спостереження можна констатувати, що робота українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти щодо підготовки та проведення ЗНО організована на належному рівні, зазначила Оксана Сахно. Підготовка пунктів тестування також була відповідною. Серед учасників були з особливими потребами — на візку та той, хто потребував допомоги сурдоперекладача. Пункти тестування були готові до цього та забезпечили необхідні умови проходження тестування.
Олена НЕЧИПУРЕНКО, "Новий день"