Аналітикиня кримського СБУ під час вторгнення росіян у Херсон дезертувала зі служби

5 часов назад 0

На Херсонщині майору Служби безпеки України Ларисі Нагорній повідомили про підозру у дезертирстві. За даними слідства, вона самовільно залишила місце служби та не виконала накази керівництва у період активної фази російського вторгнення.

Про це  у підозрі Офісу Генпрокурора. 

Як повідомили правоохоронці, Нагорна проігнорувала терміновий збір, оголошений у Херсонській області після початку повномасштабної війни. Замість того, щоб прибути до визначеного тимчасового місця дислокації СБУ у Вінницькій області або до найближчого підрозділу, вона зникла й не вийшла на зв'язок з командуванням.

За матеріалами підозри, Лариса Нагорна обіймала офіційну посаду в СБУ АР Крим, яке було розташоване у Херсоні, як консультант-аналітик інформаційного відділу, що передбачає відповідальність за збір, обробку та аналіз інформації для забезпечення національ​ної безпеки. ​Проте під час надзвичайної ситуації, коли від особового складу вимагалося виконання військових обов’язків, вона залишилася поза службою без поважних причин.

У підозрі зазначається, що вона "проводила час на власний розсуд, не пов’язуючи його із виконанням обов’язків військової служби", тобто свідомо ухилялася від несення служби. Її дії кваліфікують як дезертирство в умовах воєнно​го стану — злочин, передбаче​ний частиною 4 статті 408 Кримінального кодексу України.

Правоохоронці підкреслили, що Нагорна не мала поважних причин для відсутності: не перебувала у відрядженні, не була у відпустці, не знаходилась на лікуванні. Також вона не повідомила жоден підрозд​іл СБУ пр​о своє місцеперебування чи причини відсутності.

Якщо провину буде доведено в суді, колишній співробітниці СБУ загрожує від 5 до 12 років позбавлення волі. Наразі триває досудове розслідування.

Також нещодавно завершили слідство щодо колишнього командира севастопольського "Беркута" та трьох його підлеглих, яких підозрюють у причетності до розстрілів на Майдані та співпраці з окупантами у Криму. Їм закидають особливо тяжкі злочини, за які передбачене довіч​не ув’язнення. П​ісля перемоги Революції Гідності фігуранти втекли до Севастополя разом зі зброєю, приєднались до російських сил, чергували на блокпостах, незаконно затримували людей, передавали їх окупаційним структурам і брали участь у катуваннях.