Доведені до відчаю жителі лівобережжя просять допомоги у окупантів

1 месяц назад 0

Попри ілюзію щасливого життя на окупованій частині Херсонщини, яку постійно просувають російські пропагандисти, проблем у жителів регіону лише більшає, а ті, що були, поглиблюються. Іноді навіть і окупаційні телеграм-канали не можуть цих проблем приховати.

Окупаційна адміністрація Каховського «муніципального округу», наприклад, звітуючи про прийом громадян, повідомила, що людей найбільше хвилюють питання отримання пропусків у так звану 15-кілометрову зону, підтвердження фактичного проживання, соціальних виплат, гуманітарної допомоги, поставки вугілля і газу, пошкодження житла, освіти, земельних паїв, а також поранень або загибелі рідних і близьких.

Жителів Каланчацького «муніципального округу» непокоїть відсутність мобільного зв’язку у деяких «територіальних відділах», проблеми з реєстрацією за місцем проживання та працевлаштуванням, а також розбиті важкою військовою технікою окупантів дороги.

Мешканка Нової Каховки через один з окупаційних телеграм-каналів попросила вирішити проблему бродячих собак, які, написала, не дають проходу. «Сусідка моя маломобільна , — зазначила жінка. —  Як їй вижити, якщо через собак до неї ніхто не може прийти, у тому числі, соцпрацівниця, яка навідріз відмовляється приходити, так як собаки кидаються на неї» . Дописувачка написала і про іншу проблему, з якою вже зверталась до ставленика окупантів у місті Віталія Гури: «З приводу транспортного сполучення. У нас один рейс на Генічеськ- і той комерційний. Автобус постійно ламається» . Ще один новокаховчанин попросив окупантів вирішити проблему з відсутністю мобільного зв’язку («Як викликати швидку? Як зателефонувати близьким?») та інтернету, а також відкрити у місті «Медтехніку». «Люди потребують приладів для вимірювання тиску, глюкометрів, тест-стрічок для діабетиків, роби для лежачих людей, стільців-туалетів, ходунків, милиць , — написав чоловік. — Адже у місті дуже багато літніх людей, які цього потребують».

Ще однією важливою проблемою є відсутність гарячого харчування в окупаційних закладах освіти. «Сенатор» Кастюкєвіч зізнався у своєму телеграм-каналі, що про проблему знає. «Вважаю, що нам тут треба працювати разом з Міністерством освіти і комітетом з соціальної політики при обласній думі, щоб всім разом вирішити її якомога оперативно» , — зазначив окупант, додавши, що гарячого харчування, за його даними, немає лише в окупаційній Хлібодарівській школі у Чаплинському «муніципальному окрузі». Хоча харчоблоки також не працюють у Генічеській школі № 3, яку відкрили після дворічного «ремонту», Асканійській школі, яку недавно запустили з мінімальною кількістю учнів, та ще низці окупаційних освітніх закладів.

Богдан СТРАЖАК,