
Жительку Херсонщини, яка «два дні» працювала на референдумі за приєднання до РФ, увʼязнили на 5 років
4 часа назад 0
Херсонський міський суд Херсонської області визнав громадянку винною у колабораціонізмі.
Про це повідомляє із посиланням на від 15 липня.
У період із 23 по 27 вересня 2022 року мешканка села Миколаївка Бериславського району була членом виборчої комісії під час псевдореферендуму щодо приєднання Херсонщини до Росії. Зі списками виборців, бюлетенями та скринькою для голосування вона ходила по дворовам і пропонувала односельцям голосувати.
У суді жінка вину визнала частково. Розповіла, що під час окупації працювала на полях. Одного дня до неї приїхав голова села і запропонував взяти участь у проведенні референдуму, тому що вона раніше займалась проведенням виборів. Як представник села вона ходила по селу і запитувала людей про намір проголосувати, нікого не примушуючи. З нею обхід мешканців здійснювали раніше невідомі чоловік і жінка. Конкретне питання, яке ставилось на референдумі, обвинувачена не памʼятає, але знає, що суть зводилась до того, чи хочуть люди, щоб територія Херсонської області приєдналась до Росії чи залишилась у складі України. Обвинувачена пояснила, що погодилась взяти участь у проведенні референдуму, тому що, начебто, боялась погрози голови села, що він вижене її із села за відмову. У судових дебатах обвинувачена жінка сказала, що визнає вину тільки в тому, що працювала на референдумі протягом двох днів. Просила взяти до уваги, що вона залишилась без роботи та нікуди не переховувалась від слідства.
Показання у суді дали сусіди. Вони розповіли, що обвинувачена приходила до них додому і з нею були ще одна жінка та озброєний чоловік. Однак сусідка обурилась цим голосуванням і обвинувачена їй заперечила, що пенсія в Україні 2,5 тисячі гривень, а в Росії буде 10 тисяч рублів (на вересень 2022 року — 6300 гривень).
Підсудна раніше несудима і має на утриманні неповнолітню дитину. Ніяких обставин, що помʼякшують покарання суд не встановив.
Обвинувачену засудили до 5 років позбавлення волі. У строк покарання зараховується попереднє тримання під вартою з жовтня 2023-го.
Додатково засудженій забороняється на 15 років обіймати деякі посади і займатися діяльністю, повʼязаною з виборчим процесом.