Кабмін ухвалив національну програму Україна-НАТО
5 лет назад 0
Кабінет міністрів схвалив проект указу президента «Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО на 2019 рік». Наразі проект указу передали на розгляд президента України.
Про це повідомила прес-служба Кабміну, передає Центр журналістських розслідувань.
«Під час свого засідання уряд схвалив проект указу президента України «Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2019 рік». Документ передано на розгляд президентові. Проект розроблено Міністерством закордонних справ України спільно з урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету міністрів», – йдеться у повідомленні.
За словами віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, відповідний документ ухвалили в іншому вигляді, ніж як це робилося із 2008 року. В ухваленому документі зазначені стратегічні цілі України та конкретні завдання на 2019 рік.
Як зазначили у прес-службі, під час консультацій керівництво Північноатлантичного альянсу позитивно оцінило нове бачення українського уряду під час формування річної національної програми і високо оцінило інноваційні підходи до розроблення цього важливого стратегічного документа реформ.
«Цей документ уперше унеможливлює потрапляння до нього формалістичних і зайвих завдань і заходів. Ми вперше запроваджуємо показники ефективності – індикатори виконання. Це дасть нам можливість ефективніше просуватися і стратегічно зближуватися з Північноатлантичним альянсом і виконувати ті завдання, які необхідні для забезпечення ефективної, цілеспрямованої і планомірної роботи для підготовки нашого членства в НАТО, як це вже передбачено українським законодавством і, сподіваюся, буде передбачено українською Конституцією», – зазначила Климпуш-Цинцадзе.
Річна національна програма під егідою Комісії Україна – НАТО (РНП) є програмою стратегічних реформ та інших заходів, необхідних для забезпечення ефективної, цілеспрямованої та системної підготовки України до членства в Північноатлантичному альянсі. Основний акцент програми розроблений на досягненні відповідності критеріям членства в НАТО, зміцненні демократії, політичній, економічній, судовій реформах, реформах виборчого законодавства, освіти, науки, охорони здоров’я, зростанні економіки, боротьбі з корупцією, підвищенні добробуту громадян, а також реформі сектору безпеки та оборони та переведенні Збройних Сил на стандарти Північноатлантичного альянсу.