
Мати політв’язня Куртамета звернулася до Ердогана з проханням про допомогу у звільненні сина
6 часов назад 0
Мати кримськотатарського політв’язня Аппаза Куртамета записала відеозвернення до президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана з проханням допомогти у звільненні її сина. Куртамет перебуває в російському ув’язненні з 2022 року за політично вмотивованими обвинуваченнями.
Про це Айше Куртамет на своїй сторінці у Facebook.
"Шановний президенте, я благаю Вас підтримати мене у справі звільнення мого невинного сина. Нехай мій син, як і інші невинні кримськотатарські юнаки, не проводить свою молодість у російській тюрмі. Батько Аппаза, Халіл, так само був заарештований через рік і ув’язнений за вигаданими звинуваченнями", — сказала Айше Куртамет.
За словами жінки, їхній дім відібрали російські окупанти, і тепер вона сама бореться за свободу своїх близьких у вигнанні. Вона подякувала Туреччині за вже здійснені обміни й висловила сподівання, що Ердоган сприятиме звільненню і її родини.
"Ця боротьба дається мені важко. Тому я благаю Вас як мати допомогти мені. Зараз між Україною та Росією відбуваються обміни. І серед ув’язнених є наші кримські татари. Ми як український народ дуже дякуємо Вам, адже завдяки Вам відбуваються обміни, і багато полонених звільняються. У мене є надія, що Аппаз і його батько теж вийдуть. Будь ласка, врятуйте мого сина. Нехай його молоді роки не минають за ґратами" , — додала Айше.
Раніше Туреччина неодноразово виступала посередником у питаннях гуманітарних обмінів між Україною та Росією, зокрема щодо звільнення військовополонених і цивільних заручників.
Що відомо про Аппаза Куртамета 23 липня 2022 року Аппаз Куртамет виїхав з Новоолексіївки, що на Херсонщині, до своїх родичів у Криму. Він прибув на КПВВ "Чонгар", де зв'язок з ним зник.
Згодом сім'ї чоловіка повідомили, що його затримали російські силовики, які підозрюють Куртамета у "фінансуванні терористичної організації" за ст. 208 ч. 1 Кримінального кодексу РФ. За версією "слідства", він позичив 500 гривень своєму знайомому, який, як дізнався Аппаз після здійснення грошового переказу, служить у "батальйоні ім. Номана Челебіджихана".
Кримськотатарський Ресурсний Центр повідомляв, що звинувачення у цій "справі" ґрунтуються на свідченнях "прихованих свідків" та висновку "експертів", які активно співпрацюють із російськими силовиками. Розгляд справи відбувався із грубим порушенням норм міжнародного права, вважають у Центрі.
Згодом окупаційний суд запросив для Куртамета 10 років позбавлення волі.
20 квітня 2023 року кримського татарина Аппаза Куртамета засудив окупаційний суд у Сімферополі до семи років колонії за звинуваченням у нібито фінансуванні українського добровольчого батальйону.