Навіть пропагандисти не в змозі приховати реальний стан справ

20 часов назад 0

«Газету у паперовому варіанті можна прочитати на стенді біля магазину «Соцмаркет» або взяти у наших приймальнях і громадських місцях міста», — пише окупаційна адміністрація Каховського «муніципального округу» про окупаційну агітку «Каховская заря».Громадські місця це не лише крамниці, «газету» роздають просто на вулиці.

Розповсюджують паперову пропаганду безкоштовно, тому що платити за таке гроші навряд чи хтось захоче. Противною брехнею заповнена кожна сторінка, але, якщо уважно читати, то, не повірите, в агітках можна знайти і правду. Або, вірніше, напівправду, аде для окупаційної «преси» це все одно — нонсенс.

«Слід відзначити, що для культурних центрів округу було придбано обігрівальні прилади, які вже доставлено у медзаклади», — пише та сама «Каховская заря». А вже через кілька речень читаємо: « У той же час через активне користування приладами у зв’язку з похолоданням у роботі міської енергомережі стали відбуватись збої. Для зниження робочого навантаження міста Каховський РЕМ змушений ввести графік віялових відключень» . І для чого ті обігрівальні прилади закладам культури були потрібні, питається.

А ось як у «газеті» описується життя, а точніше, виживання у сусідній Малокаховці: «Зв’язок, електрика і вода відсутні, інфраструктура не працює, а роботи практично немає».

«Життя у 15-кілометровій зоні, звісно, залишає відбиток на повсякденному житті, — це вже окупаційна агітка цитує ставленика окупантів в «окрузі» Павла Філіпчука. — У нас проблеми зі зв’язком, не працює частина федеральних інститутів. Людям важко добиратись в інші райони за послугами».

Напівправду іноді пише й інша окупаційна агітка — «Каланчакский вестник». До недавнього «дня народного єдінства» окупаційна редакторка Галина Єрмишко написала наступне: «Напередодні свята виникли питання: скільки національностей і у якому співвідношенні проживає на території нашого муніципального округу.
Отримати точні статистичні дані наразі не представляється можливим, але все ж картина виглядає наступним чином: українці складають 52 процента від загальної кількості населення, росіяни — 27 процентів, інші — 21 процент. До інших можемо віднести корейців, циган, турків-месхетинців, вірмен, азербайджанців, білорусів, представників інших національностей».

Про 27 % росіян може бути правдою, бо окупанти їх в «округ» нагнали багато. Більшість працює у різних структурних підрозділах окупаційної адміністрації. Але навіть, за даними роспропагандистів, більшість населення складають українці! То кого тоді окупанти прийшли «освобождать»?!

Богдан СТРАЖАК,