Окупаційна прокуратура РФ на Херсонщині засвітила в «суді» віджаті елеватори і майнові комплекси українських компаній, які дістались зрадникам Булюкам

2 месяца назад 0

Російські прокурори  подали в «арбітражний суд» на ТОТ Херсонської області позови до ТОВ “Б-Агро” та так званого “міністерства” майнових та земельних відносин  з вимогою повернути віджаті в українських компаній три елеватори та інші майнові комплекси і стягнути збитки, нанесені їхнім неправомірним використанням.  При цьому окупаційна прокуратура вимагає повернути майно не його законним власникам, а у державну власність Російської Федерації. 

Засновником і керівником “Б-Агро” є  29-річний Віктор Булюк, старший син зрадника Віталія Булюка, який займає посаду першого заступника  голови окупаційного уряду РФ в Херсонській області. 

Про це йдеться у розслідуванні ЦЖР 

Окупаційна прокуратура просить “арбітражний суд”  визнати недійсними договори про передачу  (клон української компанії в юрисдикції РФ) в тимчасове управління майнові комплекси цілої низки аграрних підприємств. Серед них – елеватори у Сірогозах і Новоолексіївці, неправомірне використання яких, за підрахунками російських прокурорів, нанесло збитки в сумі 10,4 млн рублів. 

Елеватор у селищі Сірогози Генічеського району, розрахований на одночасне зберігання 92 тис. тонн збіжжя, належить холдингу  із Дніпра, одному із найбільших виробників та експортерів рослинної олії та шроту в Україні і власнику мережі з 30 елеваторів. У червні 2022 року компанія  про припинення діяльності своїх елеваторів на ТОТ Херсонської і Запорізької областей через російську агресію, їхнє майно було незаконно експропрійоване окупаційними адміністраціями РФ як начебто безхазяйне. 

Новоолексіївський елеватор належить однойменній , бенефіціарами якої є  Альберт Черепаха та його донька  Маргарита Черепаха.  Елеватор забезпечує одночасне зберігання для 66,5 тис тонн зерна і має залізничне відвантаження  потужністю 1,8 тис тонн на добу. 

Альберт Черепаха – один із найбільших землевласників Херсонщини і депутат обласної ради. Розслідування ЦЖР  виявило, що тільки у власності аграрія  і його дружини знаходиться більше 3,3 тисячі гектарів землі, не рахуючи орендованих паїв та земель його компаній. Майже всі землі сім’ї Черепах та елеватор знаходяться на окупованій території  Генічеського району. При цьому Альберт Черепаха – один з небагатьох херсонських латифундистів, хто не пішов на співпрацю з окупаційною владою, аби зберегти свій бізнес і майно, а його іменний благодійний фонд, як повідомляло , фінансував виробництво мобільних укриттів для Херсона. Новоолексіївський елеватор, фото: Wikimapia ТОВ «Б-Агро»  також отримало в управління майнові комплекси  дочірнього підприємства  у Каховському районі, яке також має елеватор, а при ньому – , де виробляється і розфасовується борошно високого гатунку.

Булюкам дісталось віджате майно фермерського господарства  у Каховському районі, херсонських товариств  і , ФГ «Хлібороб» з села Новоолександрівка Генічеського району, а також  з села Верхні Торгаї Нижньосірогозької громади. За даними ЦЖР, законні власники більшості цих підприємств виїхали з окупованої території ще в 2022 році. 

Вказаними в позові юрособами, чиє пограбоване майно більше двох років експлуатували Булюки, перелік потерпілих не вичерпується. Адже тут йдеться лише про одну із численних компаній, зареєстрованих у російській юрисдикції на членів родини Віталія Булюка та його багаторічних посіпак-партнерів, яким відійшли визнані безхазяйними майнові комплекси херсонських аграріїв.

Максим Дудченко зі  оприлюднив листи керівників компаній Булюків до “тво губернатора” Володимира Сальда щодо перезаключення договорів на тимчасове управління віджатим майном. З них стало відомо, що ТОВ “Таврические свиньи” знімають врожаї із 2 430 гектарів земель, що належать ТОВ “Рис України”. А ТОВ ” Сервис мясо” використовує 2 586 га, які були віджаті у фермерського господарства “Аделаїда” в с. Чупаківка Голопристанської громади. 

Наразі позов окупаційної прокуратури “арбітражний суд Херсонської області” залишив без руху – вимагає надати додаткові документи на підтвердження вимог щодо повернення майнових комплексів з управління ТОВ “Б-Агро” і стягнення збитків.

ЦЖР звертає увагу на цікаву деталь: “особливий цинізм (чи символізм?) ситуації  ще й в тому, що  російське “правосуддя” чиниться у краденому приміщенні: “арбітражний суд” розмістили у  в с. Щасливцеве Генічеського району, який нахабно  навіть попри те, що вони надали усі правоустановчі документи, які вимагали окупанти”.


На фото зверху: Зліва направо: Ігор Булюк та Віктор Булюк, колаборанти. 2021 Фото: khersonci.com.ua