Окупанти не приховують те, що забирають дітей у батьків

1 день назад 0

Історію про те, як окупанти забрали дітей у матері, розповіла у своєму телеграм-каналі окупаційна адміністрація «Альошкінського муніципального округу». Почалось все з того, що після так званого особистого прийому громадян «головою округу» і «уповноваженою з прав дитини» працівники окупаційної адміністрації відвідали 5 сімей.

«Серед них була мама двійнят, яким по 4 роки, при цьому вони ще не освоїли навички говоріння , – написала окупаційна адміністрація. – Жінка попросила допомоги, так як її чекають важкі пологи, а дітей залишити ні з ким. Розповіла, що не справляється зі своїми обов’язками. Для благополуччя дітей за медичними показниками організували їх перебування у Скадовській ЦРЛ. Малюкам привезли у якості гуманітарної допомоги нові іграшки і одяг.
А  на прийомі голова Руслан Хоменко подарував мамі мобільний телефон, аби вона була на зв’язку з контролюючими органами».

Чи все було так легко, як розповіли в «адміністрації», чи дітей все ж забирали силою, невідомо. Але подібне відбувається повсюди на окупованому лівобережжі. У Голопристанському «муніципальному окрузі», наприклад, недавно відбулось засідання «комісії у справах неповнолітніх і захисту їх прав», на якому розглянули «роботу з сім’ями, які знаходяться у соціально небезпечному стані». На три такі сім’ї вирішено збирати документи для «всебічного розгляду повідомлень і прийняття рішень». Після того члени окупаційної комісії виїхали у ці сім’ї, аби пояснити батькам «ступінь відповідальності за порушення прав та інтересів неповнолітніх дітей».

Так званий профілактичний виїзд така сама окупаційна комісія робила і у Верхньорогачицькому «муніципальному окрузі». «Сім’ї знаходяться у зоні особливої уваги», – загадково написала тамтешня «адміністрація».
На засіданні такої ж комісії у Генічеську окупанти розглянули 8 матеріалів про адмінправопорушення і виписали батькам штрафів на 10100 рублів. Враховуючи, що сім’ї такі, як правило, бідні, «з метою захисту прав неповнолітніх» забиратимуть у батьків не гроші, а дітей.
Богдан СТРАЖАК,