Підозрюють у підготовці диверсій та коригуванні повітряних ударів по місту. У Кропивницькому затримали двох чоловіків
3 месяца назад 0
У Кропивницькому Служба безпеки затримала двох чоловіків, яких підозрюють у співпраці з російськими спецслужбами та підготовці диверсії в місті. Зокрема у коригуванні повітряних ударів по місту.
Про це Суспільному розповіла речниця Служби безпеки України в Кіровоградській області Юлія Ткач.
За матеріалами справи, чоловіки працювали у парі як агентурна група. Один із них — з лівобережної Херсонщини, який приїхав у Кропивницький як переселенець, інший — місцевий житель, завербований Федеральною службою безпеки РФ через Telegram-канал з пошуку "легкого заробітку", сказала речниця.
"Серед завдань, які вони виконували, було стеження за пунктами базування Сил оборони, у тому числі за адресами службових приміщень територіальних центрів комплектування".
За даними речниці, підозрювані намагалися встановити локації нафтобаз, енергогенерувальних підприємств та мостів, які використовують для переправлення військової техніки Збройних сил України на передову, сказала речниця.
"Отриману інформацію месенджером переправляли російському куратору для підготовки диверсій та коригування ракетно-дронових ударів по місту".
За інформацією Юлії Ткач, для виконання "тестового" завдання, підозрювані підпалили релейну шафу на магістральній лінії залізничного сполучення, після чого контррозвідка СБУ затримала їх обох, коли вони фіксували загоряння залізничного обладнання на телефонну камеру.
Чоловіків затримали під час підпалу релейних шаф залізничної колії на перегоні Кропивницький-Канатове, розповіла Суспільному речниця обласної прокуратури Олеся Панченко.
Затриманим повідомили про підозру за частиною 2 статті 111 "Державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану" та частиною 2 статті 113 "Диверсія, вчинена в умовах воєнного стану" Кримінального кодексу України.
"Обом підозрюваним обрали запобіжний захід – тримання під вартою без права внесення застави. Їм загрожує довічне ув'язнення з конфіскацією майна" , – сказала Олеся Панченко.
Відповідно до статті 62 Конституції України, особу вважають невинуватою у вчиненні злочину і не можуть піддати кримінальному покаранню, доки її вину не доведуть у законному порядку й встановлять обвинувальним вироком суду.