
Туристів на окуповане лівобережжя возитимуть примарними поїздами
13 часов назад 0
«Традиційно перші туристи приїжджають у Херсонську область на початку травня, – видало окупаційному телеканалу «Таврия» новину щонайменше чотирирічної давнини окупаційне міністерство курортів і туризму Херсонщини. – Високий курортний сезон починається з 1 червня. Мінімальне число туристів у 2025 році заплановано на рівні 85 тисяч чоловік. При цьому план мають намір перевиконати і прийняти близько 100 тисяч чоловік».
Мова навіть не про те, що лише один Генічеський район приймав до окупації вдесятеро більше. Питання у іншому: на чому цих туристів на окуповану Херсонщину привозитимуть?
«Залучити туристів у Херсонську область планують, побудувавши нові залізничні гілки і відремонтувавши існуючі, – відповідає, посилаючись на єдиний інститут просторового планування РФ, окупаційне «Новое.Медиа». – Зокрема, вздовж узбережжя Чорного моря прокладуть лінію Новоолексіївка – Скадовськ протяжністю 147 км. Залізничну гілку Верхній Рогачик – Альошки довжиною в 161 км прокладуть вздовж лівого берега Дніпра. Ще одна майже 50-кілометрова лінія залізничних шляхів зв’яже Асканію-Нова – Нову Каховку».
Якби не знати, наскільки добре окупанти вміють брехати, то вже і злякатись можна було б тому, що вони хочуть прокладати рейки заповідним степом. А поки вони не лише пасажирське сполучення вже існуючими залізничними шляхами не запустили, а навіть не можуть знайти чергового на ту ж станцію у Новоолексіївці (NewDay ua писав про це). При цьому віце-прем’єр РФ Марат Хуснуллін фантазує про залізничне сполучення з Кримом через територію Херсонщини. Однак додає, що «поки не використовується ця можливість з точки зору безпеки».
Але те саме окупаційне «Новое.Медиа», мабуть, ці слова Хуснулліна пропустило повз вуха, тому видало чергову «сенсацію»: «У Генічеську стане зручніше пересаджуватись з поїздів на автобуси». Тобто, з поїздів, яких немає і найближчим часом не очікується.
Автобуси поки що є. Але, як пишуть, пропагандисти: «Автостанцію «Генічеська» планують перенести ближче до залізничної станції – пасажири зможуть швидше пересаджуватись з поїздів на автобуси, таксі або міський транспорт» . Генічани пам’ятають, що таку пропозицію виносили на обговорення громадськості задовго до окупації. Тоді громадськість з нею не погодилась, бо автостанція знаходилась (і зараз знаходиться) у самому центрі, де ринки, лікарня, торгові центри, органи тодішніх міської і районної влад і навіть море – у зоні пішої доступності. А от залізничний вокзал знаходиться практично за містом. Так до окупації ж хоча б поїзди були. Справжні, а не примарні. Зрештою, як і туристи.
Борис ВИНОГРАДОВ,