В окупаційних школах немає опалення, гарячого харчування і мало підручників

2 месяца назад 0

«Найближчими днями завершимо запуск опалення у всіх соціальних об’єктах області, — повідомив у своєму телеграм-каналі голова окупаційного уряду Херсонської області Андрей Алексеенко. —  У стаціонарах лікарень, інтернатах, працюючих дитсадках батареї вже гарячі — залишаються декілька проблемних об’єктів, де завершимо протягом тижня».

«Декілька проблемних об’єктів» — це не лише частина перелічених окупантом закладів, а і всі школи окупованого лівобережжя. «Школи будуть з теплом, щойно діти вийдуть з канікул», — пообіцяв Алексеенко. Але він і раніше багато чого обіцяв, чого так і не сталось.

Тим часом, в окупаційних школах, і крім відсутності опалення, проблем вистачає. «Скільки можна знущатись над дітьми? — спитав, наприклад, через окупаційний телеграм-канал «Капитан Очевидность в Херсоне» дописувач з Щасливцевого Генічеського «муніципального округу». — Школа і дитсадок с. Щасливцеве мало того, що без опалення, дубарина, діти хворіють, так ще й перестали качати каналізаційну яму, у результаті чого всі фекалії йдуть назовні, стоїть сморід, туалети закриті для дітей. Куди дивиться відділ освіти і міністр освіти, які знаходяться не так далеко від нас? По проблемі опалення, настільки я знаю, не лише у нас така ситуація, але і по інших селах. Я вже мовчу про істотну нестачу підручників і забезпечення гарячим харчуванням».

Раніше той самий канал цитував іншого дописувача: «А чому у школах немає гарячого харчування для всіх і майже немає підручників? А по Таврії ТБ сказали, що всім забезпечено. Конкретно, проблема існує у Генічеському районі». Насправді, в інших — точно така ж картина. Хоча, якщо говорити про російські підручники, то вони дітям і не треба.

Забезпечення шкіл окупованого лівобережжя підручниками окупанти поклали на регіони-«шефи». Окупаційне «Новое.Медиа» повідомило, що Кабардино-Балкарія вже направила у регіон 12 тисяч підручників з 1 по 11 класи. Незважаючи на запевнення окупантів про можливість вивчення у їхніх школах української, у посилках — «Русский родной язык» і «Родная русская литература».

Борис ВИНОГРАДОВ,