Верховна Рада ухвалила перейменування понад 300 міст та сіл України

2 месяца назад 0

В Україні вирішили перейменувати понад 300 населених пунктів. Причиною стала необхідність декомунізації. Відповідну постанову підтримав 281 депутат Верховної Ради.
Депутат Олексій Гончаренко повідомив про результати погоджувальної ради щодо перейменування міст. Для досягнення компромісу вирішили прибрати із загальної постанови кілька об'єктів, зокрема Южноукраїнськ, Южне, Синельникове, Южне та Первомайськ. Зазначено, що ці міста реєструватимуть окремими постановами. І народні обранці зможуть подавати альтернативні варіанти.
У пояснювальній записці до проєкту постанови вказано, що перейменування географічних об’єктів пов’язано з необхідністю приведення назв географічних об’єктів у відповідність із вимогами українського законодавства. Йдеться про заборону та засудження пропаганди російської імперської політики в Україні, а також деколонізацію топонімії.
Нагадаємо, що 18 вересня Рада голосувала за законопроєкт №11188 "Про перейменування окремих населених пунктів та районів" у межах дерусифікації. 208 нардепів були "за", ще 3 — проти, утрималося 5, а 79 взагалі не голосували. Законопроєкт передбачав перейменування 340 районів та населених пунктів.
Депутат ВРУ Ярослав Железняк наголосив, що зміну назв 327 населених пунктів прийняли без обговорення.
Перейменуванню підлягають назви, присвячені московським діячам: Мічуріна, Некрасове, Пушкіно, Максима Горького, Кутузівка, Суворове тощо. Багато назв пов'язано із радянською символікою та святами, а також із радянськими та російськими наративами. Наприклад, це Першотравенка, Перше Травня, Первомайське, Першотравенськ, Першотравневе, Маївка тощо.

Нардеп Роман Лозинський вказав про перейменування Новомосковська, Ватутіного, Краснограда, Дружби на кордоні з РФ та інших назв, які протягом століть Україні нав'язував Кремль.
"Вони нарешті відправляться на смітник історії. Міста і села повернуться до своїх історичних назв, або ж отримають нові, які запропонували місцеві ради", — наголосив представник парламенту.