Володимира Трегуба, окупаційного ексміністра з Криму, який збирав російські книжки для Херсонщини, засудили до десяти років позбавлення волі
1 месяц назад 0
43-річний Володимир Трегуб, колишній окупаційний міністр внутрішньої політики, інформації та зв’язку Криму визнаний винним у колабораційній діяльності. Суд заочно виніс йому вирок – десять років тюрми з конфіскацією майна.
ще 30 серпня виніс Шевченківський районний суд Києва, однак його оприлюднили тільки зараз, повідомляє .
Суд встановив, що Трегуб Володимир Олегович , уродженець селища Ічкі Феодосійського району АР Крим, з 5 квітня 2022 року окупаційним міністром внутрішньої політики, інформації та зв’язку Криму.
«Він під виглядом «суспільного інформування» займається постійною психологічною обробкою населення півострову Крим, проводить спеціальні інформаційні акції, які основані на цинізмі та абсолютному спотворенні інформації, метою яких є дискредитація політичної влади України та переконання в цьому проукраїнських громадян на ТОТ АР Крим», – йдеться у вироку суду.
Володимиру Трегубу, серед іншого інкримінують організацію акції зі збору російських пропагандистських книг до Херсонської області. Акція проводилась з 19 травня по 10 червня 2022 року. Її метою було вихваляння путінської партії «Єдина Росія».
У вироку суду вказано, що Володимир Трегуб з 2014 року активно сприяв окупаційній російській владі в Криму. З 2014 року по квітень 2022 року він очолював окупаційну адміністрацію колишнього Совєтського району АР Крим.
Суд заочно визнав Трегуба винним у колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Вирок – десять років позбавлення волі з конфіскацією майна і забороною протягом 15 років обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій.
Вирок ще не набрав законної сили.
Окупанти звільнили Володимира Трегуба з посади «міністра» нібито за його власним бажанням з 31 травня 2023 року.
До незаконної анексії Криму Російською Федерацією Володимир Трегуб працював у податковій інспекції, в 2010 році його обрали депутатом селищної ради в Совєтському (нині – Ічкі).