У музеях окупованого лівобережжя не залишилось нічого цінного

6 часов назад 0

«В Асканійській школі Чаплинського району відбулась урочиста церемонія відкриття шкільного музею», – повідомило окупаційне міністерство культури області. Хоча музей там, самі ж зізнались, працює з 1970 року. Просто за два роки, скільки окупанти намагались відкрити свою школу, у ній стало, м’яко кажучи, менше експонатів.

«З відкриттям школи у листопаді 2024 року зусиллями працівників закладу був проведений ремонт приміщення, оформлені виставкові стенди, оновлений і реставрований експозиційний матеріал»,  – написало «міністерство». «Оновленим матеріалом» назвали «експонати, які відображують спеціальну військову операцію».

А у музейній кімнаті Вільненського БК Нижньосірогозького «округу» залишились переважно одні фотографії. Колаборанти назвали експозицію «Історія бойової і трудової звитяги наших односельців» і присвятили її відкриття Міжнародному дню музеїв.

У шкільний музей у Костянтинівці Горностаївського «муніципального округу», повідомляє тамтешня «адміністрація», «учасники спеціальної військової операції передали нові експонати з зони СВО, а також свої особисті речі». Експозицію до згаданого дня музеїв назвали «Герої».

В окупаційному Новопокровському шкільному музеї побувала голова окупаційного комітету ветеранів Новотроїцького «муніципального округу» Ганна Кучанська, яка «висловила слова вдячності за патріотичне виховання молоді». Серед експонатів, які вона змогла побачити, були «особисті речі бійця переправи через озеро Сиваш». Щоправда, погони на «особистій» формі бійця – чомусь післявоєнного зразка.

Під час так званої унікальної екскурсії у музейній кімнаті окупованої Великої Лепетихи школярам показали те, що вони і так щодня бачать – форму окупантів. «Були представлені матеріали про жителів округу, які беруть участь у спецоперації, про їх мужність і самовідданість», – написали пропагандисти.

В окупаційній адміністрації Чаплинського «муніципального округу» до Міжнародного дня музеїв, пишуть, «вирішили розповісти про незвичайні експозиції і експонати, які можуть бути цікаві кожному». І тут же продемонстрували на фото прядки, рублі і чавунні праски з музейної кімнати окупаційного Червонополянського сільського будинку культури – те, що є чи не у кожному селі.

Менше експонатів, судячи з фото, стало і у Генічеському краєзнавчому музеї, зате також з’явилась форма російського окупанта.
Борис ВИНОГРАДОВ,