Уряд поширив програму доступних кредитів на будівництво овочесховищ

2 дня назад 0

Кабінет міністрів України ухвалив рішення щодо розширення державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» з метою надання аграріям можливості залучати фінансування для будівництва овочесховищ.
Як передає , про це повідомляє 

Зазначається, що відповідна постанова «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва» була ухвалена на засіданні уряду.

«Відтепер агровиробники, що інвестують у будівництво овочесховищ і картоплесховищ, зможуть скористатися державною підтримкою у вигляді компенсації відсоткової ставки за кредитами – до 150 млн грн, як і підприємства тваринницької та переробної галузей» ​, — наголосив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.

У міністерстві пояснили важливість ухваленого рішення. Так, через війну та знищення інфраструктури в Україні дефіцит сховищ збільшився до 60%, а потреба у будівництві сховищ становить 340 тис. т.

Крім того, таке рішення посилить продовольчу безпеку країни, що дозволить знизити цінові коливання на овочі та фрукти в міжсезоння.
Як повідомлялось, децентралізація системи невеликих , зокрема у Миколаївській та Херсонській областях, допоможе аграріям зберегти врожай.
Фото: elevatorist.com