
За роботу кінологом в колонії під час окупації колаборанта засудили на 12 років
13 часов назад 0
Херсонський міський суд Херсонської області визнав громадянина винним у колабораціонізмі.
Про це повідомляє із посиланням на від 29 квітня.
Обвинувачений з червня 2022-го і до звільнення Херсона обіймав посаду «старший інструктор-кінолог» у незаконно створеному правоохоронному органі — «виправній колонії №90».
Чоловік дав показання, що до 2020 року був у колонії кінологом, потім звільнився та працював на іншому підприємстві. Під час окупації Херсон до нього додому приїхав начальник кінологів і запропонував роботу у виправній колонії. Обвинувачений стверджує, що спершу відмовився, але коли його підприємство закрили, то згодився, оскільки необхідно було утримувати родину. З окупації не виїжджав, тому що дружина була вагітна, а ще він доглядав свою бабусю. У колонії вигулював, тренував та кормив собак. Загалом при окупантам пропрацював чотири місяці. Його зарплата була 40 тисяч російських рублів. У вересні 2022-го року росіяни почали готуватися до евакуації, він звільнився та перебував удома.
У 2025-му цього чоловіка призвали на військову службу за мобілізацією. Він прослужив два дні та був затриманий.
У суді обвинувачений розкаювався і говорив, що шкодує, що погодився працювати на окупаційний режим.
У матеріалах справи є документ під назвою «Список личного состава», в якому значиться прізвище обвинуваченого і посада.
У судовому засіданні показання дала жінка, яка працювала у відділі охорони виправної колонії №90. Після окупації Херсона, начальник установи на шикуванні особового складу повідомив, що з 1 червня 2022 року установа переходить під окупаційний режим. За словами свідка, в обовʼязках працівників нічого не змінилося, лише на території установи були розвішені російські прапори. Вона підтвердила, що у відділі охорони, під час окупації працював і обвинувачений, а саме на посаді кінолога.
Ще троє осіб за за фотознімками впізнали обвинуваченого як особу, яка працювала у «Північній виправній установі №90» в період окупації.
Добровільність зайняття посади в незаконному правоохоронному органі обвинувачений не заперечував. Матеріали справи також не містять даних, що злочин скоєно під фізичним чи психологічним примусом.
Чоловік уперше притягується до кримінальної відповідальності, проходив військову службу, щиро каявся і активно сприяв розкриттю злочину. Тому суд вирішив призначити йому позбавлення волі на мінімально можливий строк 12 років без конфіскації майна. Додатково засудженому забороняється на 10 років обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування, правозахисних і правоохоронних органах.