46 доба вторгнення РФ в Україну: оперативна ситуація на Херсонщині

1 год назад 0

У Білозерській територіальні громаді Херсонського району газ, світло і вода є в 22 населених пунктах з 25. Яка ситуація у населених пунктах Херсонщини на 46 день повномасштабного вторгнення Росії в Україну,  на сторінці Херсонської обласної державної адміністрації у Facebook.

У Правдиному, Новій Зорі, Таврійському критична гуманітарна ситуація – не вистачає продуктів і медикаментів. У всій громаді не доставляються пенсії через Укрпошту, відсутня готівка та гостра нестача ліків.

У Великокопанівській, Дар'ївській та Виноградівській громадах жителі забезпечені необхідними продуктами, немає постачання ліків.
Музиківська громада потребує борошна, продуктів, медикаментів. Через обстріли постраждала підстанція, без світла і води залишаються Східне і Загорянівка.

В Олешківській та Ювілейній громадах – гостра нестача ліків. У Чорнобаївській громаді 9 населених пунктів без електрики і води, у Посад-Покровському немає газопостачання. В селах багато зруйнованих будинків, не вистачає круп, борошна та цукру.
У Бериславському районі відновлене постачання світла, води і газу у Бериславі, Великоолександрівській та Борозенській ТГ. Потрібна допомога з ліками і продуктами.

Критична ситуація у Висикопільській та Калинівській громадах. Тривають бойові дії, місцеві жителі без води і світла, потребують евакуації.
У Кочубеївській, Милівській та Нововоронцовській, Новоолександрівській громадах частково відновлено електропостачання. З деякими селами немає зв’язку. Громадам надається волонтерська допомога з продуктами, жителям дуже необхідні ліки. У Любимівці є зруйновані будинки, відсутній газ, потрібен генератор.

В Іванівській. Новотроїцькій та Нижньосірогозькій громадах Генічеського району органи місцевого самоврядування працюють в штатному режимі. Продуктами забезпечені. Терміново потрібні медикаменти. Інформації по Генічеській ТГ немає.

У громадах Скадовського району критична ситуація з медикаментами, у населення закінчився скраплений газ, не вистачає ПММ. Органи влади працюють у штатному режимі. Триває посівна кампанія. Доля Голопристанського голови Олександра Бабича та старости Старої Збур'ївки Віктора Маруняка, яких забрали російські військові, невідома.

Громади Каховського району поки забезпечені продуктами, не вистачає ліків та паливно-мастильних матеріалів. Не звільнений Таврійський міський голова Микола Різак, якого викрали військові РФ. У Каховці "керує" місцевий колаборант, призначений російськими військовими.
В Асканії — Нова не виплачені пенсії, у Хрестівській та Присиваській виплати отримали не всі пенсіонери. У всіх громадах працюють громадські патрулі.