5 продуктів, які роблять нас розумнішими і кмітливими

5 лет назад 0

Неймовірно, але факт: смачна і корисна їжа може бути не тільки нагородою для тих, хто молодець і зробив щось важливе або те, що давно відкладається.

Дієтологи запевняють, що певні продукти можуть допомогти з мотивацією, концентрацією і навіть ефективністю. Ми відібрали найсмачніші рекомендації і поспішаємо поділитися з вами: їжте і перемагайте!

Просто додай води!

Стакан води допоможе прийняти вірне рішення, стверджують вчені. Експеримент за участю 5 тисяч чоловіків і жінок підтвердив: вживання рідини чудово впливає на мозкову активність і допомагає швидше знаходити відповіді. В ході дослідження одна група випробовуваних отримувала на сніданок сухі зернові сніданки, а друга – те ж саме і стакан води. Після чого дослідники просили чоловіків і жінок відповісти на питання тесту на інтелект. День у день вищі результати демонстрували ті, хто за сніданком пили воду.

Так що якщо ви довгий час не можете впоратися із завданням, знайти вихід з непростої ситуації або просто вибрати між двома привабливими варіантами – випийте склянку води. Повинно допомогти.

Шоколад для високого IQ

Всього кілька часточок шоколаду раз в тиждень – і ваші когнітивні здібності істотно зростуть, стверджує дослідник Джорджі Крічтон з Університету Південної Австралії. Протягом 30 років дослідники спостерігали за тисячею добровольців, аналізуючи якість пам’яті, концентрацію уваги, здатність до логічних побудов і обробці інформації. Ті з випробовуваних, хто регулярно ласували шоколадом, незмінно показували більш високі результати. На думку авторів дослідження, вся справа в унікальних антиоксидантах – флавоноїдах. Так що не нехтуйте шоколадом – будете розумніші!

Увага: апельсиновий сік!

Якщо вам терміново треба зосередитися і сконцентрувати увагу на вирішенні завдання, випийте склянку апельсинового соку: дослідники з Університету Редінга стверджують, що всього 240 мілілітрів цього напою здатні істотно підвищити швидкість реакції, пильність і концентрацію уваги. Вчені пояснюють цей ефект чудовими властивостями флавоноїдів, що містяться в апельсиновому соку, які посилюють приплив крові до мозку і полегшують обмін інформацією між його клітинами.

Чорниця і лохина – для кращого навчання

Ягоди чорниці та лохини – не тільки свіжі, але й у вигляді смузі, джему або навіть начинки для пирога – підвищують здатність до навчання. До таких висновків прийшла група вчених з Університету Редінга. За словами авторів дослідження, антиоксиданти, що містяться в ягодах, покращують мозковий кровообіг, а також підсилюють передачу імпульсів між нервовими клітинами. Записуйтеся на курси – і частіше їжте чорницю!

Кленовий сироп для пам’яті

24 дослідження, проведені в Канаді незалежно один від одного, підтвердили: регулярне вживання кленового сиропу не тільки покращує пам’ять, але і може запобігти розвитку хвороби Альцгеймера. Вся справа в фенолах, що містяться в сиропі: вони запобігають небезпечний процес «злипання» двох видів білків – бета-амілоїдного і тау-білків і, таким чином, зупиняють процес пошкодження клітин мозку.