Адмінвідповідальність за використання VPN-сервісів: росіяни посилюють репресії та цензуру в окупованому Криму
4 часа назад 0
Російська Держдума розглядає законопроєкт, який передбачає адміністративну відповідальність за пошук так званих “екстремістських” матеріалів у мережі Інтернет, а також використання сервісів VPN для їх перегляду.
Про це повідомляє .
Така ініціатива є черговим кроком до повної цифрової ізоляції. Особливо відчутно це може вдарити по жителях окупованого Криму, де російські окупанти й без того активно застосовують репресивні методи.
Новий законопроєкт окупантів передбачає, що встановлення штрафів за спробу знайти або переглянути “екстремістські матеріали” в Інтернеті, навіть якщо ці матеріали не були збережені чи поширені.
Крім того, використання VPN, Tor чи інших засобів обходу блокувань може вважатися обтяжувальною обставиною.
Зазначається також, що закон має на меті контролювати наміри користувачів, а не лише фактичні дії.
Це небезпечно для Криму насамперед через посилення тотальної цензури. Вже зараз у Криму заблоковані українські сайти, ЗМІ, соцмережі. Сервіси VPN — це єдиний спосіб дістатися правдивої інформації. Закон фактично забороняє користувачам дізнаватись про альтернативний погляд.
Зазначений законопроєкт — відкрите посилення репресій. Пошук в Google, перегляд новин та нформації, наприклад, про Меджліс кримськотатарського народу також може вважатися екстремізмом.
Крім того, окупанти криміналізують самі наміри: людей можна буде карати навіть за інтерес до певної теми, без доказів поширення чи підтримки.
Росіяни цілеспрямовано придушують активізм. Під загрозою опиняються кримські татари, громадянські журналісти, правозахисники, які вже є мішенню ФСБ.
Раніше у Криму вже судили людей за “вподобайки” і поширення дописів у Facebook та VK, але цей закон може дати ФСБ нові інструменти для профілактичних арештів, “перевірок” смартфонів тощо.
Новий законопроєкт — це черговий свідомий крок росіян у політиці знищення свободи слова і доступу до їнформації на окупованих територіях. Жителі Криму нині опиняються під подвійним тиском — інформаційною блокадою і загрозою нових репресій.