Багатотарифні лічильники більше не діють: вартість популярної послуги рахуватимуть за єдиним тарифом
3 месяца назад 0
Багатотарифні лічильники втратили свою функцію. З 1 серпня споживачам нараховуватимуть плату за комунальну послугу лише за загальним обсягом споживання. Йдеться про лічильники гарячої води, які встановлені у багатьох будинках та квартирах.
Про це повідомив у cвоєму Facebook-акаунті голова Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко.
Експерт посилається на листа від київського ЦКС, який йому переслав один із жителів столиці. Споживачеві відмовили у встановленні багатотарифного лічильника гарячої води у зв'язку з тим, що він втратив свої функції і тепер не потрібен.
"Немає сенсу його встановлювати. По багатотарифним лічильникам, нарахування відбуваються сумарно по загальному спожитому обсягу гарячої води, без застосування температурних параметрів води згідно тарифу 97,89 грн" , — йдеться у відповіді ЦКС.
За температуру гарячої води тепер ніхто не відповідаєТам також зауважують, що тепер відповідно до умов договору, укладеного між постачальником гарячої води та споживачем, "Київтеплоенерго" не несе ніякої відповідальності за температурні параметри гарячої води, яка надходить у помешкання киян. Причина проста: комунальне підприємство не обслуговує внутрішньобудинкову систему подачі гарячої воді (труби, що знаходяться всередині будинку). А отже, воно й не може відповідати за втрати теплоносія у внутрішньобудинкових мережах.
"Повідомляємо, що з 01.08.2024 по вузлах розподільного обліку гарячої води, які фіксують як об’єм спожитої води так і її температуру (багатотарифні лічильники типу Архимед, ЛВ-4ТМ, та ін.), визначення спожитого обсягу за розрахунковий період буде проводитись по загальному спожитому обсягу гарячої води, визначеному цими вузлами розподільного обліку без застосування температурних параметрів води" , — зазначають у відповіді ЦКС.
Це стосується як показань загального внутрішньобудинкового лічильника, так і показань окремих квартирних лічильників. Тобто тепер не буде поділу обсягу споживання за чотирма різними температурними режимами. Відповідно, власники квартирних лічильників мають передавати лише загальний обсяг гарячої (або не дуже гарячої) води у кубометрах, яку вони спожили.
Та оскільки у багатьох будинках тепломережі зношені і не мають термоізоляції, то фактичні температурні втрати теплоносія там будуть колосальними. Але тепер ніхто не буде нести за це ніякої фінансової відповідальності, зауважує Попенко.