Банки перепишуть відсотки за депозитами: на які ставки розраховувати українцям

3 часа назад 0

Банки України найближчими тижнями планують дещо підвищити ставки за депозитами у гривні. В результаті  максимальні ставки за вкладами можуть досягти  14-17% . Водночас середні відсотки за депозитами зростуть не так помітно, як облікова ставка НБУ, яку було піднято відразу на 1 процентний пункт.
Про це розповіли представники банківського сектора,  "Мінфін". "Ставки за депозитами можуть зрости, але, по-перше, зазвичай це відбувається не відразу (після зростання облікової ставки. – Ред.), а розтягнуто у часі, а по-друге,  не в такому обсязі, як змінилася облікова ставка ", – зазначив представник Радабанку Сергій Гнезділов.

Як уточнила Аліна Компанець із Юнекс Банку,протягом двох-трьох тижнів ставки за тримісячними депозитами у  середніх та невеликих банках зростуть на 0,5-1%. "Максимальна дохідність за ними прагнутиме в діапазон  до 16-17% річних " , – підрахувала банкірка.
У Кристалбанку вважають, що збільшення відсоткових ставок не буде таким значним. "Це буде скоріше коригування, ніж суттєві зміни. Загалом банк планує залишити відсоткові ставки в межах  максимально можливих 16% річних у гривні", – повідомили у фінустанові.
Водночас, начальник Дмитро Замотаєв із Глобус Банку  OBOZ.UA, що найближчі кілька тижнів прибутковість "коротких вкладів" встановиться на рівні 11% (+1 процентний пункт), вкладів на 9 та 12 місяців – до 12%,  до 14% річних – на вклади строком від 1 року та довше.

"Нова прибутковість депозитів для фізичних осіб враховуватиме як грудневі, так і січневі зміни ставки за тримісячними депозитними сертифікатами. Однак пріоритетом для вкладників залишатимуться саме довгострокові депозити, прибутковість за якими дозволяють не лише вберегти кошти від знецінення, а й отримати  пасивний прибуток у розмірі до 4% ", – вважає Замотаєв.

З ним не погоджується Ірина Стрепетова із Сенс Банку. За її словами, одними з найпопулярніших вкладів у багатьох банках залишаються все ж тримісячні депозити. А ось "довгих" розміщень зараз небагато, зазначає банкірка.

"Пріоритет терміновості зараз диктує клієнт, враховуючи період прогнозування видатків, рівень інфляції, курс долара США та тренд його зміни як орієнтир вартості коштів. Згідно з цими факторами, більшість клієнтів  готові розміщуватися у гривні на строк 3-6 місяців. Дуже складно в поточній ситуації умовити клієнтів розмістити заощадження у національній валюті на термін понад рік" , – сказал вона.