Безкоштовні рейси в Європу для біженців: як потрапити на літак

11 месяцев назад 0

Німеччина продовжує організовувати спеціальні авіарейси для українців із Молдови. 23 грудня 56 наших біженців доставили літаком до аеропорту Карлсруе.

Усього з початку війни Німеччина організувала 20 рейсів, якими вивезла з Молдови 954 українців, повідомляє  з посиланням на .

Більшість із пасажирів гуманітарних рейсів – жінки та діти, а також кілька людей з тяжкими захворюваннями, які спочатку шукали притулку у Молдові.

"Насамперед нашої допомоги терміново потребують діти-біженці, жінки, люди похилого віку і люди з обмеженими можливостями. Для них особливо важливо благополучно прибути, отримати гарне медичне обслуговування і отримати догляд за дітьми в Німеччині" , – сказала федеральний міністр внутрішніх справ  Ненсі Фаезер. Фото: Українці у Молдові (gettyimages.com) Загальна кількість біженців, що прибула до Молдови з України з 24 лютого 2022 року, становить близько 380 000 осіб – це надзвичайно високий показник для Молдови з населенням близько 2,6 млн осіб.

Щоб допомогти цій країні, 12 країн ЄС, а також країни, що не входять до Шенгенської зони, Норвегія, Ліхтенштейн, Швейцарія та Ісландія погодилися час від часу приймати людей організованими рейсами.

Зареєструватися на рейс з Молдови до Німеччини та інших країн Європи можна на  Агентства ООН у справах біженців у Молдові.
Взяти участь у програмі можуть вразливі категорії біженців, яким важко подорожувати наземним транспортом:

  • люди з інвалідністю;
  • люди з тяжкими захворюваннями;
  • самотні матері з трьома та більше дітей;
  • люди похилого віку з групи ризику;
  • вагітні.

За даними Верховного комісара ООН у справах біженців, із 24 лютого з України до Європи виїхали 7,8 млн осіб. Понад 4,8 мільйонів із них зареєструвалися для отримання тимчасового захисту або аналогічних національних схем захисту в Європі. У Німеччині прихисток оформили понад 1 млн українців.