Біосферний заповідник «Асканія-Нова» і Одещина продовжують співпрацю

3 часа назад 0

«Директор біосферного заповідника «Асканія-Нова» Віктор Шаповал розповів про плани з реінтродукції степових видів тварин, – повідомляє «Суспільне. Одеса». – За його словами, основний акцент робитимуть на аборигенних видах, які населяли ці території».
Буджацька селищна рада Одеської області, Біосферний заповідник «Асканія-Нова» та організація «Rewilding Ukraine» підписали меморандум про тристоронню співпрацю. Поки наш заповідник окупований, українські вчені зберігатимуть дикий степ на Одещині.
У степи на Одещині копитних з «Асканії-Нова» вивозили ще до повномасштабного вторгнення. За декілька тижнів до цього на Одещину завезли другу групу куланів. Вони стали вільною популяцією у Буджацьких степах. «Це унікальний результат, тому що до цього були популяції, але вони були обмежені у просторі, – розповів Віктор Шаповал. – Але у даному разі тварина успішно акліматизувалася, вона тут відновлена».
Перспективним видом для відновлення назвав директор і сіру українську худобу, пов’язавши її з чумаками. Згадав Віктор Шаповал і аборигенні види степових гризунів. Зокрема, бабака.

Для нового підрозділу заповідника «Асканія-Нова» у Буджацькій громаді на Одещині виділили 67,3 гектара. Голова Буджацької громади Іван Кюссе зазначив, що створення відокремленого підрозділу заповідника «Асканія-Нова» може призвести до створення національного природнього парку, а, отже, до створення нових робочих місць у громаді, розвитку туризму та економіки.
Борис ВИНОГРАДОВ,