
Брехня в окупаційній «пресі» міститься у кожному реченні
22 часа назад 0
«З регіональних газет «Надднепрянская правда» і «Комсомольская правда» місцеві жителі завжди можуть отримати актуальну інформацію про важливі події громадського життя регіону, актуальні новини та ініціативи місцевої адміністрації, – повідомляє телеграм-канал окупаційної адміністрації Голопристанського «муніципального округу». – Нагадуємо про те, що видача газет відбувається у громадських місцях і адміністративних спорудах сільських поселень».
А от у Великолепетиському «муніципальному окрузі» про це навіть нагадувати не треба, бо агітки там роздають разом з так званою гуманітарною допомогою. Замість туалетного паперу, напевно.
Те, що окупаційна «преса» годиться для будь-чого, але лише не для читання, підтвердив черговий номер «Комсомольской правды». У № 11 спецвипуску для окупованої частини Херсонщини брехню можна знайти практично у кожному реченні. Причому пропагандисти починають забувати, що брехали до цього. Наприклад, про проблеми з електроенергією, які вони принесли на Херсонщину, раніше пояснювалось, що вони виникають через «обстріли ЗСУ». На 2 сторінці несподівано з’являється нова «версія»: « За останні 30 років експлуатації багато систем прийшли у непридатність, що викликає часті перебої з електрикою… Проблему почали вирішувати лише з поверненням до складу Росії».
На 3 сторінці міститься нагадування: « Відповідно до указу Президента РФ, громадяни України, які незаконно знаходяться на території Росії, зобов’язані залишити країну до 10 вересня або легалізувати своє перебування» . Статтю «Дано час, щоб визначитись» з цими словами подано чомусь під рубрикою «Комфортне середовище». Хоча чому «чомусь»? Для окупантів якраз комфортним і є середовище, у якому немає українців.
Ще одне звинувачення на адресу «київського режиму» знаходимо у статті з придуркуватою назвою «Сазанам, товстолобикам і сомам – бути!» на 4 сторінці про те, що окупанти випустили трішки мальків у водойми Новотроїцького «округу», які перед цим самі ж і спустошили: «При київській владі ставлення до природних ресурсів було винятково споживацьке: головною метою було виловити якомога більше, не турбуючись про майбутнє».
На 5 сторінці поміщене інтерв’ю з учасником окупаційної програми «Герої Херсонщини» – російським військовим з позивним Архітектор. Окупант розповідає, що працював ним до війни, і що з нинішньою професію минула має багато спільного. «Адже архітектор, як і солдат – творець миру», – марить загарбник. Хоча навіть школяр пояснить, що архітектори створюють будівлі, а російські окупанти їх руйнують та ще і вбивають мирних жителів.
Брехливу агітку, як зазначено у вихідних даних, накладом 40 тисяч примірників друкують в окупованому Мелітополі. На краденому обладнанні, що зрештою і так зрозуміло.
Богдан СТРАЖАК,