Чи можуть переселенці отримувати відразу дві субсидії: у Мінсоцполітики розкрили деталі
3 часа назад 0
З 29 січня 2025 року ВПО можуть отримувати одночасно дві субсидії – на оренду житла та оплату комунальних послуг, якщо відповідають критеріям державної підтримки. Для оформлення необхідний офіційний договір оренди , а подати заявку можна як офлайн, так і онлайн через портал ПФУ (Пенсійного фонду України).
Про це заявила міністерка соціальної політики . Субсидія на оренду житла стала можливою завдяки урядовій ініціативі, яка має на меті допомогти ВПО, які вимушено орендують квартири чи будинки.
Водночас вони можуть отримувати й стандартну житлову субсидію на оплату комунальних послуг, якщо відповідають критеріям. За словами Жолнович, головною умовою отримання субсидії є офіційний договір оренди житла , який має бути укладений між орендарем та орендодавцем. Це не лише підтверджує законність проживання, а й захищає обидві сторони:
- ВПО отримують гарантії, що їх не виселять без попередження;
- орендодавці матимуть впевненість, що орендна плата та комунальні послуги будуть сплачені вчасно.
Хто має право на субсидію на оренду житла?
- ВПО, які втратили житло через війну;
- особи, які переїхали з територій, де ведуться активні бойові дії;
- ті, у кого на підконтрольній території України немає іншого житла;
- родини, витрати яких на оренду перевищують 20% сукупного доходу сім’ї .
Також є важливі умови, до прикладу, орендар та орендодавець не можуть бути родичами. Також орендар не повинен отримувати іншу державну допомогу на проживання для ВПО або ж компенсацію за програмою "Прихисток". Розмір субсидії визначається індивідуально залежно від:
- доходу родини (розраховується середній дохід на людину);
- кількості членів сім'ї;
- вартісті оренди житла в конкретному регіоні.
Крім того, механізм передбачає покриття податків орендодавця , таких як: податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок та військовий збір. Заявку можна подати двома способами:
- офлайн – у сервісному центрі ПФУ або Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП);
- онлайн – через портал електронних послуг ПФУ або мобільний додаток (для цього необхідний електронний підпис як у ВПО, так і в власника житла).