Дахи перекрили: нові подробиці ліквідації наслідків торнадо у Великій Лепетисі

2 года назад 0

Велика Лепетиха оговтується від торнадо, який ввечері 16 травня пронісся частиною селища. Неймовірно, але наслідки стихії тут ліквідовують мегашвидкими темпами, встигаючи до злив, які є за прогнозами. Як «Новому дню» прокоментував голова Великолепетиської ТГ Максим Колокот, станом на сьогодні перекрито всі дахи, які пошкодив буревій, окрім одного. Це покрівля, яку люди почали відновлювати самотужки.

«Вони повністю будують дах, оскільки хочуть зробити його іншим. Ми  допоможемо людям коштами. 25-30 тисяч компенсації з місцевого бюджету ці люди отримають» , — розповів селищний голова.

Деякі покрівлі, що їх понівечив торнадо, селяни відновили самотужки.Решту відремонтовано за кошти меценатів. Так, фермер та депутат селищної ради Іван Бугай придбав шиферу на 100 тисяч гривень.Частину шиферних листів оперативно роздали постраждалим. Решта зберігається як резерв. Сьогодні ж відбулася позачергова сесія Великолепетиської селищної ради, під час якої з резервного фонду виділили 285 гривень. За словами голови територіальної громади, гроші підуть на компенсації жителям, які власним коштом ремонтували покрівлі та відновлюють господарчі споруди. Буря зруйнувала багато сараїв.

«Гроші надійдуть на рахунки тих, в кого заактовані збитки, і хто звернувся із заявою про необхідність компенсації. Зараз вже є 45 заяв. Очікуємо на решту. Адже будівель постраждало близько сотні» , — говорить Максим Колокот.

Крім того, при селищній раді створено громадський фонд, куди всі бажаючі можуть скидати кошти для допомоги постраждалим. На понеділок заплановане засідання виконкому селищної ради, де вирішуватиметься питання щодо механізму виплати компенсацій.

Від завтра має запрацювати дитсадок, робота якого була заблокована через відсутність електрики. Її поновили вночі, встановивши новий трансформатор, замість того, який понівечило під час торнадо. У п’ятницю перекриватимуть дах будинку культури. Наразі підрядник готується до висотних робіт, в яких є своя специфіка.Щодо звернення до Кабінету міністрів України – воно буде. Як наголосив голова Великолепетиської ТГ, у держави проситимуть кошти на відшкодування збитків кільком фермерським господарствам, де торнадо зруйнував будівлі. Це невеликі підприємства, для яких завдані збитки дуже відчутні. В цілому буря нашкодила територіальній громаді більше як на мільйон гривень.

Марина САВЧЕНКО, Новий день