Дані водіїв, які порушують ПДР, встановлюватимуть новими методами

10 месяцев назад 0

В Україні дані про водіїв, які порушують ПДР, додатково встановлюватимуть через реєстр Податкової служби, Демографічний реєстр, а також через Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект №11023.

У пояснювальній записці до цього проекту закону йдеться про те, що зараз відомості про автомобілістів, які порушують ПДР, зафіксовані в автоматичному режимі, отримують з Єдиного державного реєстру транспортних засобів та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Однак часто не можна притягнути до адміністративної відповідальності особу, яка порушувала ПДР, зафіксоване в автоматичному режимі, оскільки не вистачає інформації для встановлення відповідальної особи. Особливо це стосується питання визначення актуального місця проживання внутрішньо переміщених осіб, за якими зареєстровані ТЗ. Дані у Єдиному державному реєстрі транспортних засобів свідчать про їхнє проживання на тимчасово окупованих територіях. Тобто немає можливості направити їм копію постанови у справі про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 291 КУпАП, при відсутності відомостей про вручення копії таких постанов порушнику, вони не набирають законної сили та не підлягають виконанню.

Для того, щоб ефективніше встановлювати дані про водіїв, які порушують ПДР, зафіксовані в автоматичному режимі, законопроект №11023 передбачає використання реєстру Податкової служби, Демографічного реєстру, а також Єдиної інформаційної бази даних щодо внутрішньо переміщених осіб.

Проект закону №11023 зареєстрували у Верховній Раді 19 лютого 2024 року. Наразі він перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань правоохоронної діяльності. Комітет має дати свій висновок щодо цього документа. Якою є ймовірність, що народні депутати затвердять цей законопроект? Думаємо, ймовірність висока. Навряд чи щодо цього документа у парламенті виникнуть якісь розбіжності.

Нагадаємо, на українських дорогах зараз включено 265 камер автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху (вони фіксують автомобілі, що рухаються з порушенням дозволеного швидкісного режиму). З 1 березня 2024 року за дотриманням швидкісного режиму на українських дорогах слідкуватимуть ще 50 нових камер автофіксації.

Камери автофіксації порушень ПДР відключили у лютому 2022 року з метою безпеки після того, як розпочалося повномасштабне вторгнення в Україну російських окупаційних військ. Але їх почали включати вже у травні 2022 року після того, як безпека в нашій країні покращалася.