Де зараз найпростіше знайти роботу в Україні: названі регіони з найбільшою кількістю вакансій

6 месяцев назад 0

Незважаючи на те, що війні в Україні поки не видно кінця, економіка країни усе ж відроджується. Це добре помітно з динаміки ринку праці, який уже повністю вийшов із шокового стану. Щодня в країні з'являється дедалі більше вакансій. Робота в Україні перестала бути дефіцитним товаром.

Про те, як зараз почувається вітчизняний ринок праці, розповіла в ефірі телемарафону експерт Марія Абдулліна.

Український бізнес зумів адаптуватися до умов війни та почав активно відновлюватися. Про це свідчить як активна робота релокованих підприємств, так і реєстрація нових суб'єктів підприємництва.

Проте не всюди темпи відновлення підприємницької діяльності однакові. Відповідно, і ринок праці не всюди відновлюється однаково. Це повязано із низкою об'єктивних причин. У регіонах, що знаходяться в зоні активних бойових дій або поблизу них, переважно працюють лише підприємства критичної інфраструктури. А весь бізнес зараз переважно знаходиться в центрі країни та у західних локаціях.

Як і раніше, за кількістю вакансій лідирує ринок праці в містах-мільйонниках, особливо у Києві. Проте, останнім часом з'явилося багато вакансій і в західних регіонах. Зокрема, є чимало пропозицій на ринку праці у Чернівецькій області, а також у Хмельницькій, Вінницькій та на  Закарпатті. "Коли ми бачимо, як насичується ринок праці вакансіями, — це перевершило всі прогнози, які були протягом останніх півтора року. Сьогодні ми бачимо, що кількість вакансій залежно від ресурсу або досягла умовно довоєнного рівня, або вже перевищила", — зазначила Марія Абдуліна.
При цьому вже зараз на ринку праці є великі проблеми із заповненням вакансій. Це пов'язано з тим, що багато кваліфікованих кадрів із початком війни було призвано до ЗСУ. Крім того, багато фахівців опинилися за кордоном. Тому зараз знайти вакантного висококваліфікованого спеціаліста в Україні дуже непросто, вважає експерт.

Поки що не всі галузі зуміли відновитися до довоєнного стану. Особливо великий відкат стався у туристичній галузі. Причому він розпочався ще до війни – під час епідемії ковіду. Закордонного туризму наразі майже немає. Та й внутрішній значно скоротився. Але все ж таки, туроператори шукають нові форми роботи і потихеньку розвивають свій ринок.

А ось у сфері обслуговування, яка також значно просіла на початку війни, ситуацію вдалося стабілізувати. Причому, на заході країни в цій галузі зараз з'явилося дуже багато вакансій.