Дієтичні продукти, з якими ви ніколи не схуднете
7 лет назад 0
Дотримуєтеся режиму харчування, відмовилися від фаст-фуду і перекусів, п'єте достатньо води — і все одно не худнете? Перш ніж записуватися до лікаря і змінювати дієтолога, перевірте, чи немає у вашому раціоні продуктів, які тільки здаються дієтичними. Відмовтеся від них — і вага відразу піде вниз.
Мюслі
Злакові пластівці, сухофрукти і горіхи — здавалося б, що тут може бути небезпечного для фігури і тим більше здоров'я? На жаль, всього склянка готових мюслі містить близько 500 калорій і 30 г жирів, а також досить багато цукру. Додайте до цього звичку багатьох розбавляти мюслі жирним йогуртом — і жахнетеся. Якщо любите мюслі, краще готуйте їх самостійно — тоді вони будуть по-справжньому корисними.
Кукурудзяні пластівці
Готові пластівці, обсмажені з додаванням патоки, пальмового масла, цукру або шоколаду по калорійності не поступаються великому шматку торту. І викликають такий же інсуліновий стрибок — ніякої користі, особливо якщо їсти їх на сніданок щодня.
Йогурт
Про те, що солодкі йогурти з шматочками фруктів, м'яко кажучи, не корисні ні для фігури, ні для здоров'я, знають вже всі. А ось те, що грецький йогурт може нашкодити не менше, для багатьох виявляється сюрпризом. Вся справа в тому, що в знежирені йогурти, щоб зробити їх смак більш яскравим, часто додається дуже багато цукру — і це по-справжньому шкідливо. Хочете, щоб сніданок був здоровим — вибирайте йогурт без цукру.
Цільнозернові продукти
Безперечно, цільні зерна — справжній скарб для нашого організму. У них багато вітамінів групи В і харчових волокон, які необхідні кишечнику. Але є одна небезпека: часто виробники називають цільнозерновими ті продукти, які складаються з очищеного насіння, вони довше зберігаються, зручніші в обробці, але набагато менш корисні для нас. Вибирайте уважно!
Сухофрукти
Це дійсно відмінний продукт для тих, хто піклується про своє здоров'я, контролює рівень цукру і вагу — але тільки за однієї умови. Якщо ці сухофрукти ви приготували самі, або придбали у перевіреного виробника. На жаль, в більшості випадків сухофрукти, куплені в магазинах і на ринках, тільки видаються корисними: для більш приємного смаку виробники додають до них сахарозу, а для яскравого кольору — сірку. Ці добавки точно не допоможуть вам схуднути.
Смузі і свіжовичавлені соки
Свіжі фрукти дуже корисні, їх треба неодмінно включати в свій щоденний раціон — але тільки в "цілому" вигляді. У смузі і особливо в соках фрукти втрачають більшу частину корисної клітковини, а ось цукор зберігається в повному обсязі — і набагато швидше потрапляє в кров, викликаючи серйозний стрибок інсуліну.
Знежирені заправки для салатів
Більшість з них дійсно містять дуже мало калорій і практично не містять жиру, але все одно вони — дуже поганий вибір. В першу чергу тому, що майже всі такі заправки блокують засвоєння антиоксидантів, що містяться в овочах. І тим самим роблять практично марним смачний овочевий салат, на жаль.
Хлібці і галети з повітряного рису
Спроба замінити звичний хліб рисовими галетами — дуже погана ідея. По-перше, глікемічний індекс рису вищий, ніж у хлібі. По-друге, середня калорійність таких галетів — 430 калорій. Забагато для тих, хто всерйоз хоче скинути вагу.
Злакові батончики
Мабуть, найшкідливіший з продуктів-"перевертнів" — мультизлаковий і цільнозернові батончики. До складу більшості з них дійсно входять цільні злаки, дуже корисні для фігури і здоров'я — але разом з ними в таких батончиках часто містяться цукор або цукровий сироп, пальмова олія і навіть борошно. Тому, уважно читайте склад або зовсім відмовтеся від таких перекусів — краще просто купіть трохи горіхів.
Сир
Корисний і смачний, але тільки за однієї умови: ви з'їдаєте в день не більше 200 г. Справа в тому, що навіть знежирений сир містить не менше 17% білку (а це більше, ніж, наприклад, в яловичині). Крім того, тваринні жири, що входять до складу цього продукту, ускладнюють роботу печінки — тому краще їжте його потроху і не щодня.