“Доступних ліків” стало більше: програму реімбурсації розширено

3 года назад 0

“Доступних ліків” стало більше. З  1 жовтня перелік ліків, які входять в урядову програму реімбурсації “Доступні ліки”, розширено препаратами для лікування нецукрового діабету, епілепсії, розладів психіки та поведінки.

Загалом до  програми реімбурсації додано 62 нових лікарських засоби : 5 — для лікування  нецукрового діабету, всі безоплатні; 57 — для лікування розладів психіки та поведінки, епілепсії, з них 18 — повністю безоплатні. 

Щоб отримати ці препарати за програмою “Доступні ліки”, необхідний електронний рецепт.З електронним рецептом пацієнт обирає будь-яку аптеку, в будь-якому регіоні країни, яка має договір з НСЗУ за відповідним напрямом реімбурсації.Вартість препаратів аптеці відшкодує Національна служба здоров’я України. 

Ліки за електронним рецептом можна отримати по всій країні:у понад 5 000 аптеках і аптечних пунктів  — пацієнтам із нецукровим діабетом; у понад 4 900 аптеках і аптечних пунктах  — пацієнтам із розладами психіки і поведінки, епілепсією. Побачити ці аптеки можна на дашборді НСЗУ. 

Електронний рецепт на потрібні ліки пацієнтуз нецукровим діабетом може виписати ендокринолог або сімейний лікар, з яким укладено декларацію; пацієнту із епілепсією, невротичними розладами- невролог або психіатр; пацієнту із розладами психіки та поведінки — психіатр. 

Виписці першого електронного рецепту обов’язково має передувати створення та внесення до електронної системи охорони здоров’я індивідуального плану лікування. В індивідуальному плані лікар — ендокринолог, невролог або психіатр  (в залежності від захворювання) фіксує встановлений діагноз пацієнта та призначення відповідних ліків. На основі індивідуального плану лікування формуються електронні рецепти. 

Нагадуємо, щоб потрапити на первинну консультацію до ендокринолога або невролога для встановлення діагнозу та складання індивідуального плану лікування безоплатно, потрібно електронне направлення. Його зможе виписати сімейний лікар. Для звернення до психіатра електронне направлення не потрібно. Також направлення не потрібно пацієнту, який вже має встановлене хронічне захворювання та лікуючого лікаря.