
Електрокари: переваги й недоліки цих авто як таксі
5 часов назад 0
Кількість електромобілів в Україні продовжує зростати. За даними Інституту досліджень авторинку, лише за квітень цього року показники збільшилися на 4,8% порівняно з березнем та на 22,7% відносно квітня 2024-го. І аналітики прогнозують зростання в майбутньому. Також за їхніми підрахунками парк електромобілів в країні вже становить 158,6 тис. одиниць, із них 154,2 тис. – легкові.
Податкові пільги на ввезення електрокарів, які триватимуть ще до початку наступного року, теж дають вигідну можливість володіти авто такого типу. З подібним ростом зацікавлення, не дивно, що їх можна зустріти й під час замовлення таксі.
“Сервіс виклику авто OnTaxi вже давно співпрацює з водіями, які мають електрокари. У клієнтському застосунку навіть є окремий клас авто “Еко” (залежно від міста), і він особливо популярний серед прихильників екологічно свідомого способу життя. Крім того, електрокари мають просторі комфортні салони та місткі багажники, що також подобається клієнтам. Водії ж обирають їх завдяки невеликим витратам на амортизацію та живлення, легкому керуванню за допомогою електронних асистентів (залежно від моделі авто). Фактично, у такі авто необхідно добре вкластись лише напочатку, щоб придбати зарядні елементи, різні аксесуари, але зрештою все це є самоокупним”, – розповідає керівник розвитку бізнесу OnTaxi Владислав Наливка.
Він додає, що зарядити електрокар разів у 5–6 дешевше, ніж заправити звичайне. З класичними авто також більше клопоту в обслуговуванні, зокрема доводиться перевіряти мотор, міняти мастило тощо – і чим старіша модель, тим вищі шанси, що ремонтувати доведеться частіше.
Серед недоліків електрокарів переважно залежність від інфраструктури, і коли десь не працює зарядна станція, то вже виникають проблеми. Найкраще забезпечення для них створене у великих містах, як-от Львів, Київ, Харків, Дніпро.
“Також багато часу забирає повна зарядка авто (як не крути, а пальним заправляти значно швидше). Особливо це відчутно взимку, коли запас ходу в електрокарах знижується, а процес зарядки сповільнюється. Фінансово витратна і заміна батареї, яка після зносу не піддається відновленню. Крім того, хоча в наш час і більшає СТО, які спеціалізуються на електромобілях, все-таки залишаються труднощі з їхньою діагностикою та ремонтом. Але з часом ці питання можуть вирішити через покращення інфраструктури та вдосконалення моделей авто. Такий розвиток закономірний. Тож і відсоток електрокарів, які співпрацюватимуть із сервісами виклику авто, лише зростатиме”, – продовжує пояснювати Владислав.
Також нагадаємо, що минулого року 5 найпопулярнішими електромобілями в Україні, за версією “Укравтопрому”, були Volkswagen ID.4 (фаворит), Honda M-NV (2 місце), BYD Song Plus, NISSAN Ariya, ЗЕЕКР 001.