Хто може отримати кошти від держави на путівку до дитячого табору від програми «єОздоровлення»

5 месяцев назад 0

Пілотний проєкт програми «єОздоровлення», який працює за принципом «гроші ходять за дитиною», стартував торік. Вперше путівки у дитячі табори не розподілялися в ручному режимі. Батьки, отримавши кошти на картку, самі обирали один із дитячих закладів і оплачували путівку. В результаті майже 2 тисячі дітей з малозабезпечених сімей відпочили без навантаження на сімейний бюджет.

Міністерство соціальної політики України оцінило такий формат як ефективний, тож у 2024 році проєкт, програма масштабується.

Хто може скористатися послугою «єОздоровлення»?

Путівки через «єОздоровлення» можуть отримати один із батьків (особа, яка його/її замінює) дитини, що виховується в малозабезпеченій сім’ї та належить до таких категорій:

  • діти з інвалідністю (здатні до самообслуговування), які виховуються в малозабезпечених сім’ях;
  • діти з багатодітних малозабезпечених сімей.

Місце проживання такої дитини має бути задекларовано/зареєстровано на території Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей.

Ще одна умова: дитина НЕ отримувала в поточному році путівки до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку коштом державного або місцевого бюджету будь-якого рівня.

Якщо діти підпадають під критерії програми, то батьки отримають сповіщення через додаток Дія або від працівників соцзахисту. Якщо такого повідомлення немає, можна самостійно перевірити на, чи має родина право скористатися програмою. Перевірка здійснюється по даних тієї особи, яка отримує допомогу малозабезпеченим сім’ям.

Що робити, якщо сім’я в переліку пільговиків відсутня?

Варто пам'ятати, що для участі в програмі «єОздоровлення» повинні одночасно виконуватися дві умови:

  • Сім’я отримує допомогу малозабезпеченій сім’ї.
  • Дитина віком від 7 до 18 років перебуває на обліку як пільговик і інформація по ній є в Реєстрі пільговиків з чинною категорією «Дитина з багатодітної сім'ї» або має інвалідність (крім підкатегорії А).

Якщо дитина відповідає цим вимогам, а в переліку пільговиків дані про неї відсутні, то її можна поставити на облік для отримання статусу «Дитина з багатодітної сім'ї». Для цього треба подати заяву до найближчого відділення Пенсійного фонду України.

Яка сума виплати?

На одну дитину передбачено 15 980 грн (п’ять прожиткових мінімумів для дітей віком 6–18 років). Кошти нараховуються для всіх дітей у сім’ї віком 7–18 років, які мають право скористатися програмою.

Використовувати кошти можна на купівлю путівки до будь-якого закладу оздоровлення та відпочинку, який бере участь у програмі. Вартість оздоровлення дитини залежатиме від категорії закладу.

Де діти зможуть безплатно відпочити цього року?

Якщо минулого року за програмою «єОздоровлення» дітей приймали лише Карпати, то у 2024 році географія зон дитячого оздоровлення та відпочинку значно розширена – це заклади у Вінницькій, Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій областях та в місті Києві. Всі вони внесені до Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення і відпочинку та мають облаштоване укриття. закладів, які долучилися до програми, постійно оновлюється.

Як отримати гроші та розрахуватися ними?

Як і минулого року, батькам потрібно відкрити у відділенні «ПриватБанку» картку спеціально під виплату програми «єОздоровлення».

На неї прийдуть кошти від держави (для багатодітних родин – на кожну дитину віком 7–18 років), якими й можна буде розрахуватися за путівку.

Дали батьки спільно з дитиною зможуть самостійно заклад і забронювати путівку. Для бронювання потрібно звернутися до керівника дитячого закладу з проханням надати згоду і підтвердити, що він може прийняти дитину (має бути зазначений строк перебування дитини в закладі й повна вартість путівки).

Розрахуватися за путівку карткою можна буде після приїзду дитини до закладу.

ВАЖЛИВО! Кошти необхідно використати впродовж трьох місяців з дня їх зарахування.

P.S.  Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефоном +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: .

Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38 095 805 72 99.